معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: باید میزان آلایندگی زیست محیطی تجمیع واحدهای صنعتی و خدماتی در غرب بندرعباس، بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان،  در جلسه کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان هرمزگان، با بیان این که آلاینده های زیست محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی غرب بندرعباس، به صورت مجزا بررسی شده است، گفت: باید مطالعات آلایندگی زیست محیطی تجمیع واحدهای صنعتی و خدماتی در غرب شهر بندرعباس، انجام و گزارش آن به کارگروه زیربنایی استان ارائه شود.

رضا مدرس افزود: علاوه بر بررسی آلایندگی زیست محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی غرب شهر بندرعباس به صورت مجزا، که همواره اداره کل  محیط زیست استان هرمزگان انجام می دهد، باید میزان آلایندگی این منطقه به صورت تجمیع این واحدها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی در این جلسه با بیان اینکه دستگاه های اجرایی برای توسعه استان، باید مدافع و حامی سرمایه گذاران باشند، گفت: دستگاه های اجرایی و دولتی برای اجرای دقیق طرح های مورد نظر، با هم همکاری لازم را داشته باشند تا روند امور تسریع یابد.

مدرس با اشاره به اینکه باید هماهنگی و همدلی مناسبی بین مدیران دستگاه های اجرایی در جهت جذب سرمایه گذاری وجود داشته باشد، بیان کرد: باید حمایت های لازم از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف در استان انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۱۹ طرح در بخش های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، خدماتی و دامداری برای بررسی، به کارگروه امور زیربناییاستان هرمزگان ارسال شده است.

مدرس اضافه کرد: این طرح ها مربوط به پنج شهرستان، قشم، بندرلنگه، حاجی آباد، سیریک و بستک است.

وی در پایان تصریح کرد: از جمله این   ۱۹ طرح می توان به پنج طرح بز داشتی، دو پرورش شتر مرغ، تکثیر میگو، پروار بندی بره، سه طرح انبار و نگهداری مواد غذایی، محصولات بتنی، بازیافت فولاد و چدن، کنسانتره کرومیت، اقامتگاه بوم گردی و باشگاه ورزشی اشاره کرد، که با ۱۵ طرح موافقت و ۴ طرح برای بررسی مجدد به کمیته های مربوطه ارسال شده است.