مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان در بازدید وزیر صمت از شهرک صنعتی مبلمان ملایر، از اشتغالزایی 450 نفرو اینکه عمده چالش در صنعت مبلمان چوب است، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدرضا بادامی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان دربازدید وزیر صمت از شهرک صنعتی ملایر  و شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد ملایر، با اشاره به اشتغالزایی شهرک صنعتی مبلمان ملایر، عنوان کرد: ۱۴۲ واحد تولیدی است که تاکنون ۱۰۲ واحد برای تولید مبل و منبت به بهره برداری رسیده است و ۴۰ واحد در حال ساخت است.

 

اشتغالزایی 450 نفر/ عمده چالش در صنعت چوب است

بادامی مساحت شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد ملایر را ۲۰ هکتار عنوان کرد و گفت: ۲۰۷ قطعه زمین برای واگذاری به فعالان صنعت مبل و منبت در این شهرک قرارداد داریم که از این تعداد ۶۵ واحد نمایشگاهی است.

وی ادامه داد: حدود ۴۵۰ تن اشتغال در این شهرک صنعتی ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان درباره ایجاد شهر نمایشگاهی ملایر بیان کرد: احداث این شهر نمایشگاهی پیشنهاد فرماندار ملایر است و پیگیر هستیم شهر نمایشگاهی در خور شان ملایر برای ایجاد واحدهای نمایشگاهی مبل و منبت ایجاد شود.

بادامی گفت: تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز را در این شهر ایجاد می کنیم تا هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی عمده ترین مشکلات واحدهای مبل و منبت را تهیه مواد اولیه و تامین چوب عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس مصوبه کشوری استفاده چوب جنگل ها برای ۱۰ سال ممنوع شده است و باید به فکر چوب وارداتی باشیم که عمده چالش ما در صنعت چوب است.