رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر گفت: در چهار ماهه نخست امسال 47 هزار تن کالا وبار در این شهرستان جابه‌جا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رضا فرج‌پور رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین‌شهر با بیان این‌که این میزان کالا توسط سه‌هزار و 916 وسیله نقلیه به سطح استان و استان‌های هم‌جوار حمل شده است گفت: این مقدار جابه‌جایی کالا نسبت به‌مدت مشابه سال قبل که بیش از 53 هزار تن بود با کاهش مواجه است.

او از جابه‌جایی 93 هزار و 741 نفر مسافر در چهار ماهه امسال در شهرستان مشگین‌شهر خبرداد و افزود: نسبت به چهار ماهه سال گذشته جابه‌جایی مسافر در این شهرستان شش درصد افزایش نشان می‌دهد، که در این زمینه 6 شرکت حمل ونقل کالا و مسافر در حوزه مشگین‌شهر فعالیت دارند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین‌شهر، با اشاره به این‌که حفاظت و صیانت از حریم‌راه وظیفه اصلی راهداران پرتلاش این شهرستان است تصریح کرد: در چهار ماهه امسال از 16 مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری به‌عمل آمده و با دستور قضایی 80 مورد اخطار کتبی به متخلفان ابلاغ، هفت مورد تخریب و هم‌چنین 40 مورد مجوز ساخت و ساز صادر شده است.

فرج‌پور گفت: در جهت بالا بردن ضریب ایمنی راه و کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای تا کنون 190 عدد تابلوی ایمنی و هشداری نیزدرجاده‌های این شهرستان نصب شده است.

او با بیان این‌که اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین‌شهر مسئولیت نگهداری 1280 کیلومتر راه رابرعهده دارد گفت: از این مقدار 260 کیلومتر راه اصلی، 545 کیلومتر راه آسفالتهای روستایی، 60 کیلومتر راه مرزی و 415 کیلومتر راه شنی و خاکی است.