معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت : براساس تاکیدات رئیس قوه قضاییه، روند رسیدگی به پرونده ها توسط مدیران کنترل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام حکمت علی مظفری امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره اظهار داشت: روند رسیدگی و طولانی شدن جریان پرونده ها در دستگاه قضایی را مدیران باید کنترل کنند زیرا که ریاست قوه قضاییه این مساله را با قاطعیت دنبال می کند.

معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور افزود: فلسفه حضور مسئولان در بخش‌ها و مسئولیت‌های مختلف و دیدگاه اسلامی خدمت به مردم ورفع مشکلات آنها است زیرا که نگاه به مسئولیت‌ها اگر اسلامی باشد خدمات ارزنده ای به مردم ادایه می شود. 

مظفری به فعالیت شوراهای حل اختلاف کشور در رسیدگی به پرونده ها  اشاره کرد و افزود: کاهش ورودی پرونده ها به سیستم قضا، استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی وروحانیون، معتمدین در شوراهای حل اختلاف برای صلح و سازش از اهداف تشکیل این شوراهاست تا قضات دادگستری در رسیدگی به پرونده های بزرگ فراغت بال داشته باشند.

معاون رئیس قوه قضاییه گفت: اطراف جمهوری اسلامی دچار فتنه های بزرگی شده که امروز مردم شاهد آن هستند و اقتدار نظام اسلامی در برابر این فتنه و تهدیدات باعث شده بدون توجه به آن  فرصت‌های آبادانی کشور تبدیل کرده است.

وی افزود: استفاده از توان انسان‌های فرهیخته اعم از شیعه و سنی در کردستان برای خدمت به مردم، برقراری امنیت و سرمایه گذاری از اولویت های قوه قضاییه است و سعی داریم اقدامی انجام دهیم که با محسوس بودن امنیت سرمایه گذاران با ارامش بیشتی برای رفع مشکل اشتغال اقدام کنند.