مدیرکل راهداری استان همدان بر ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان قبل از آغاز سفرهای اربعین، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان  در شورای برنامه ریزی و در جمع روسای و معاونان راهداری همدان با اشاره به ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان جهت سفرهای اربعین، اظهار داشت: قبل از آغاز سفرهای اربعین ایمنی محورهای اصلی شامل خط کشی ها، تابلو علائم حاشیه جاده ها باید موردتوجه باشد.

 

ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان جهت سفرهای اربعین

پناهنده با بیان اینکه اقداماتی شامل ایمن سازی کامل محورهای استان همدان برای تردد هر چه بهتر زائران در دستور کار قرار دارد، گفت: علائم ایمنی جاده ها، خط کشی ها، نصب و تعویض دوربین ها و قرار دادن آنها در موقعیت مناسب از جمله امور جدی در مقوله ایمنی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان جهت سفرهای اربعین و تاکید بر دقت در انجام پروژه ها ی اصلاح راهها و ترمیم پل هایی که در جریان سیل آسیب دیده اند، گفت: با توجه به امکان فعالیت در امور جاده ها باید فرصت را غنیمت شمرده و با جدیت پیگیر انجام قراردادها باشیم.

مصطفی پناهنده بر ارائه گزارش عملیات انجام شده و استفاده از اعتبارات تاکید کرد و یادآور شد: ادارات و واحدهای دارای اعتبار موظف به انجام تعهدات و وظایف تعیین شده هستند.

وی با با اشاره به ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان جهت سفرهای اربعین و توجه به ضرورت در تجهیز ماشین آلات راهداری اظهار داشت: قطعات مورد نیاز برای تجهیزات راهداری باید به موقع تهیه و در انبار آماده باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه باید از متوقف شدن قرادادها به هر علت خودداری کرد چراکه کار، زمانی انجام شده تلقی می شود که به اتمام رسیده و در حال اجرا و پیگیری باشد، اضافه کرد: تجاربی مانند بارندگی شدید اواخر  سال ۹۷ که میزان بارش در ۲۴ ساعت برابر با میزان بارش ۶ ماهه سال ۹۶  بود باید درسی برای آماده باش کامل باشد و مباحث کاری به درستی انجام شود.

پناهنده  با اشاره به اینکه تعمیر و تجهیز راهدارخانه ها و تاسیسات ساختمان ادارات نیز باید در زمان مناسب انجام شود، اظهار داشت: در ارزیابی عملکرد اداره کل نیز ایجاد فصل مشترکی بین اداره ایمنی و حریم و اداره ایمنی و ترافیک در زمینه فعالیت فیزیکی و فرهنگی شامل آموزش ها، حفظ حریم، شناسایی نقاط حادثه خیز از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در شورای برنامه ریزی و در جمع روسای و معاونان راهداری همدان با اشاره به ایمن سازی محورهای مواصلاتی همدان جهت سفرهای اربعین، اظهار داشت: قبل از آغاز سفرهای اربعین ایمنی محورهای اصلی شامل خط کشی ها، تابلو علائم حاشیه جاده ها باید موردتوجه باشد.