مرداد ماه وبارانی که هوای گرم تابستان را در کردستان به نسیمی خنک تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، اداره کل هواشناسی کردستان روز گذشته در اخطاریه ای نسبت به افزایش رطوبت و بارش رگباری باران تا پنجشنبه هفته جاری هشدار داده و اعلام کرد بود سامانه بارشی در بعدازظهر سه شنبه تا صبح چهارشنبه بیشترین فعالیت خود را خواهد داشت.

پیش بین مسئول هواشناسی کردستان روز سه‌شنبه در این ارتباط گفت: براساس نقش ها و مدل های پیشیابی و با توجه به تدوام نفوز جریانات مرطب شمالی و شمال شرقی به استان از امروز تا آخر هفته شاهد ناپایداری جوی در آسمان برخی نقاط کردستان خواهیم بود.

نشمیل احمدیانی اظهار داشت: این ناپایداری در ساعات عصر و شب به شکل تشکیل و رشد ابر، وزش باد گاهی شدید و رگ و رعد و برق پراکنده خواهد بود.

وی اضافه کرد: این شرایط در بعدازظهر امروز و فردا به ویژه در نیمه شرقی و جنوبی استان محسوس تر خواهد بود و در این مدت امکان جاری شدن رواناب های موقت و کوتاه مدت دور از انتظار نیست.

هواشناسی توصیه کرده تا اواخر هفته جاری مردم از تردد در حاشیه مسیل ها، رودخانه ها و دره رودها خودداری کرده و کشاورزان محصولات برداشت شده را به انبارهای سرپوشیده منقل و یا پوششی برای آنها تهیه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، همزمان با پنجاه و سومین روز از فصل تابستان بارش باران موجب تلطیف هوای گرم مناطق مختلف استان کردستان بویژه شهر سنندج شد.