رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: برند شهری اصفهان یکی از زیرساخت‌های توسعه گردشگری در اصفهان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در اولین نشست خبری دوره نهم اتاق بازرگانی در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: برند شهری اصفهان یکی از زیرساخت‌های توسعه گردشگری است که با توجه به شرایط جنگ اقتصادی و مطابق با اکوسیستم اقتصادی اصفهان مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره باینکه در سال گذشته سهم استان اصفهان از گردشگر خارجی 350 هزار نفر بود، افزود: برند شهری جامعه دوم هدف صادراتی استان یعنی گردشگران است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: طبق برنامه گردشگری و سند 1404 سهم اصفهان از 25 میلیون گردشگر کشور باید  پنج میلیون گردشگر باشد.

وی ادامه داد: با همکاری دیگر بخش های اقتصادی در استان در حال آماده سازی یک بسته اقتصادی و گردشگری هستیم.

گلشیرازی گفت: درشرایط کنونی جنگ تمار عیار اقتصادی باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی افزود: علی رغم تحریم‌های بین المللی  جامعه ما توانسته است با راهکار های مختلف‌، شادی و نشاط خود را حفظ کند و بر تحریم ها غلبه کند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: صادرات غیر نفتی بهترین راهکار برای برون‌رفت از وضعیت نامناسب ارزی در کشور است.

گلشیرازی افزود: در حال حاضر کشورهای همسایه ایران با توجه به شرایط مذهبی، فرهنگی و سیاسی از جمله بازارهای هدف صادراتی ما هستند.

وی با اشاره باینکه کشور عراق از جمله کشورهای بازار هدف صادراتی است، گفت: نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی ایران در سوریه و سرمایه گذاری زیرساختی در این کشور موجب گردیده تا  بازار بازسازی سوریه به عنوان یک بازار هدف برای فعالان اقتصادی محسوب شود.

گلشیرازی گفت: رسالت ما در اتاق نهم اصفهان توجه به مشکلات بخش اقتصادی استان و در نظر گرفتن اولویت‌های اقتصادی در حوزه مسئولیت های اجتماعی  اتاق بازرگانی است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: برنامه‌های دوره نهم اتاق اصفهان معطوف به رونق گردشگری است و امیدواریم بتوانیم شعار هر اصفهانی، یک گردشگر را محقق سازیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین در این نشست خبری بیان کرد: راه‌اندازی بندرخشک در اصفهان یکی از اساسی ترین و موثرترین اقدامات در بهبود مستمر محیط کسب‌وکار است.

بهرام سبحانی ادامه داد: پروژه بندرخشک اصفهان در حوزه‌های مختلفی همچون حمل‌ونقل، امور گمرکی، ترانزیت کالا نقش مهمی در رونق تولید خواهد داشت.

وی در ارتباط با  نرخ بیکاری در استان بیان داشت: نرخ بیکاری استان اصفهان از میانگین کشور بیشتر بود ولی در حال حاضر این نرخ در بهار 98 با میانگین نرخ بیکاری در کشور برابر شده که این خود گام بزرگی است.