معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی گفت: توسعه ایستگاه‌های هواشناسی در کشور به شکل مدرن و جدید در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سحر تاج‌بخش مسلمان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی اظهار کرد: ما در حال حاضر در استان‌های مختلف نسبت به تامین و تجهیز امکانات جدید هواشناسی اقدام کردیم به طوری که پایش اطلاعات هواشناسی ما در شبکه‌های مختلف وضعیت مناسبی را دارد. 

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که ما در شرایط و وضعت نرمال می‌توانیم اکثر پدید‌ه‌های جوی را رصد و شرایط اقلیمی را مورد بررسی قرار دهیم که در این زمینه پایش مستمر وضعیت آب و هوایی کشور جزو دستورکارهای سازمان هواشناسی است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته در این زمینه به ابزارهای جدید و مدرن به ویژه توسعه ایستگاه‌های هواشناسی نیازمند هستیم که قطعا با کمک دولت و مجلس در این زمینه با تخصیص منابع اعتباری مناسب در استان‌ها اقدامات جدی انجام خواهد شد. 

تاج‌بخش مسلمان بیان کرد: دولت از خرید تجهیزات مدرن در حوزه هواشناسی حمایت می‌کند و سعی داریم تا در همه استان‌ها ایستگاه‌های جدید هواشناسی را متناسب با شرایط آنها فراهم کنیم.   وی ادامه داد: ما به تناسب ایستگاه‌هایی که راه‌اندازی می‌کنیم اعم از راداری، خودکار، جو بالا و جاده‌ای سعی داریم تا شرایط متفاوتی را در استان‌ها ایجاد کنیم تا با امکانات جدید و مدرن بتوانند وضعیت مطلوبی را ایجاد کنند. 

رئیس سازمان هواشناسی رویکرد این سازمان را توجه به فعالیت‌های تخصصی در بخش‌های مختلف اعلام کرد و گفت: به تناسب شرایط استان‌ها به ویژه استان‌های با ظرفیت بالای کشاورزی راه‌اندازی سیستم تخصصی هواشناسی در دستور کار قرار گرفته تا کشاورزان بتوانند به شکل مناسب و مطلوب از این امکانات و زیرساخت‌ها استفاده کنند. 

   تاج‌بخش مسلمان تصریح کرد: ما تلاشمان بر این است تا در همه استان‌ها به ویژه استان اردبیل که از شرایط اقلیمی و آب و هوایی ویژه‌ای برخوردار است هر چه سریعتر رادار و سایر امکانات هواشناسی جاده‌ای، کشاورزی و خودکار را راه‌اندازی و نسبت به فعال کردن آنها اقدامی مناسب انجام دهیم.

  وی با قدردانی از تلاش مدیریت قبلی اداره کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: مدیریت جدید باید فعالیت‌ها و اولویت‌های خود را براساس رویکرد جدید سازمان به سمت تخصص‌گرایی حرکت دهد تا در شرایط مطلوب بتوانیم از وضعیت موجود بهترین بهره و استفاده را ببریم.