نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم بازگشایی مرزهای سیف وسیرانبند گفت: فعلا دولت مرکزی عراق در خصوص بازگشایی این اماکن موافقت نکرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محسن بیگلری عصر شنبه در نشست خبری گرامیداشت روز خبرنگار در سقز اظهار داشت: بنده به عنوان نماینده مردم تا آخرین لحظه پیگیر موارد ومشکلات موکلان خویش خواهم بود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح بیمارستان 234 تختخوابی، فرودگاه، ذوب آهن و چند طرح دیگر این شهرستان همچنان بعد از سال ها ناتمام مانده بنابراین جذب سرمایه گذار و واگذاری برخی از این طرح ها به بخش خصوصی روند پیشرفت و اتمام آنها را تسریع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان 234  تختخوابی سقز در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و خدمات رسانی خود را آغاز میکند، افزود: این بیمارستان جزو طرح های ملی است و با افتتاح آن بسیاری از مشکلات پزشکی و درمانی مردم شهرستان سقز و شهرهای همجوار رفع خواهد شد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به بازگشایی مرزهای سیرانبند بانه و بازارچه مرزی سیف سقز نیز اشاره کرد و یادآور شد: چندین بار برای این موضوع را از طریق وزیر کشور و وزیر امور خارجه پیگیری کرده ام اما در حال حاضر مشکل اصلی به دولت مرکزی عراق و موافقت آنها با بازگشایی این دو مرز تجاری بر می‌گردد.

بیگلری از ایجاد 2 کارخانه جدید در شهر صاحب با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و اضافه کرد: کارخانه کارتن سازی و مونتاژ لوازم خانگی با جذب سرمایه گذار خارجی به زودی در سقز ایجاد می‌شود تا برای جوانان اشتغالزایی کند.

وی به بومی سازی و استخدام نیروها در بیمارستان تازه احداث سقز را مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش های زیادی برای جذب نیرو از طریق آزمون های استخدامی کردیم و برای اولین بار استخدام نیرو برای بیمارستان 234  تختخوابی سقز از طریق آزمون با رویکرد بومی سازی صورت می‌گیرد.

نماینده شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه و شهرسازی کردستان نسبت به راه های اصلی و فرعی شهرستان سقز توجه زیادی ندارد، تاکید کرد: هر چند جاده های سقز - بانه، سقز - مریوان و سقز - بوکان در حال پیگیری است ولی کندی کار اصلی ترین مشکل است و از دولت می خواهیم به بهسازی و تعریض این جاده ها بیشتر توجه کند.

بیگلری در بخش دیگری به مطالبات برخی دانش آموزان دختر این شهرستان برای ادامه تحصیل در رشته های فنی اشاره کرد و افزود: دانشکده فنی حرفه ای دخترانه سقز یکی از خواسته های دانش آموزان شهر بود که تاسیس شده و برای سال تحصیلی جدید دانشجو جذب می‌کند.

وی با اشاره به موقعیت تاریخی و اماکن گردشگری شهر سقز از جامعه رسانه ای و خبرنگاران این شهرستان خواست نسبت به معرفی هر چه بهتر و بیشتر این اماکن و جذب گردشگر به شهرستان تلاش کرده و زمینه بهره مندی از این ظرفیت ها را برای منطقه فراهم کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار در راستای اتمام طرح های نیمه کاره، توجه به خصوصی سازی ضروری است.