مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: محور توسعه استان اردبیل گردشگری است و به‌ همین جهت در خصوص ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: براساس تلاش‌های صورت گرفته، اردبیل به عنوان ارزان‌ترین مقصد گردشگری کشور و ییلاق ایران زمین مطرح شده است.

وی در خصوص برنامه‌های اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل برای سال‌های آتی، افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اردبیل تا سال ۱۴۰۰ بر قله گردشگری ایران خواهد ایستاد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: در یک سال گذشته در سایه زحمات فراوان مسؤولان ذی‌ربط و با همکاری خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها میزان حضور گردشگران خارجی در بقعه شیخ صفی ۲ و نیم برابر افزایش داشته و همچنین براساس آمار ورودی موزه‌ها و هتل‌ها، مسافران داخلی حاضر در اردبیل ۱۱۶ درصد افزایش یافته است.

فلاحی عنوان کرد: محور توسعه استان اردبیل گردشگری است و به‌ همین جهت در خصوص ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم و آمار مطلوبی نیز در سال گذشته در این‌خصوص رقم زده شد.

وی گفت: در زمستان سال قبل  تعداد گردشگران در اردبیل ۱۵ درصد رشد داشته است و همچنین توانستیم میزان ماندگاری مسافران در بقعه شیخ صفی را از ۲۵ دقیقه به ۲ و نیم ساعت افزایش دهیم.