فرمانده دریابانی هرمزگان از شناسایی و توقیف یک فروند لنج تجاری متخلف با بیش از 4 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در بندرشیوء پارسیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ حسین دهکی فرمانده دریابانی هرمزگان، بیان داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی پارسیان در پی کسب خبری مبنی بر این که، یک فروند لنج تجاری حامل کالای قاچاق در اسکله بندر شیوء پهلو گرفته است، بلافاصله برای برسی موضوع به محل اعزام شدند.

سرهنگ دهکی افزود: مرزبانان پس از دقایقی گشت زنی شناور متخلف را در اسکله این بندر شناسایی و در بازرسی تخصصی از آن 4 میلیارد و 6 میلیون و 800 هزار ریال انواع کالای قاچاق کشف کردند.

وی اذعان داشت: کالاهای کشف شده 15 دستگاه کولر، 15 حلقه لاستیک خودرو، 96 ثوب البسه، 450 بسته مواد خوراکی، 36 کیلوگرم چای، 6 عدد چمدان، 5 دستگاه یخچال، 5 دستگاه ماشین لباسشویی، 6 دستگاه تلویزیون و 2 هزار عدد ادوات صیادی قاچاق است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان پیامد قاچاق کالا برای کشور را رشد مصرف گرایی، تجمل گرایی و نابودی تولید ملی توصیف کرد و از مرزنشینان خواست با ارائه اطلاعات خود در خصوص قاچاقچیان، در حمایت و پشتیبانی از منابع ملی و حفظ و استمرار امنیت اقتصادی سهیم باشند.