مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از برگزاری طرح ولایت از 20 لغایت 29 مرداد ماه سال جاری در 15 بقعه متبرکه این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اشاره به برگزاری طرح ولایت ، گفت: برگزاری برنامه های با شکوه در دهه غدیر موجب انتقال روحیه ی ولایت مداری در بین نسل جوان می شود.

حجت الاسلام گرایلی افزود: غدیر شناسنامه و هویت شیعه و نماد حقانیت اسلام ناب محمدی(ص) است و باید به خوبی از ظرفیت های اطلاع رسانی و تبلغی در راستای نهادینه سازی فرهنگ غدیر در جامعه استفاده شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: طرح ویژه ولایت علوی و اکمال نبوی  از 20 لغایت 29 مرداد ماه 98 در 15 بقعه متبرکه این استان برگزار می شود.

وی افزود: برنامه های جشن طرح ولایت علوی و اکمال نبوی از 20 مرداد ماه سال جاری با برگزاری دعای پرفیض عرفه  در 15 بقعه متبرکه در سطح هرمزگان با حضور مردم ولایتمدار این استان آغاز می شود.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی اهم برنامه های طرح ولایت علوی و اکمال نبوی را به شرح زیر عنوان کرد: فضا سازی، تبلیغات و اطلاع رسانی، هماهنگی با رسانه ها، صدا و سیما جهت پوشش برنامه ها،برگزاری دعای عرفه، نماز عید قربان، برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی (ع) به همراه قرائت زیارت کبیره، حرکت کاروان های جشن و سرور غدیریه، برپایی محفل انس با قرآن کریم، همایش بانوان ولایی، طرح امام زادگان عشق و غبار روبی گلزار شهدای سادات و مراسم جشن روز عید غدیر از جمله برنامه های فرهنگی ویژه طرح ولایت علوی و اکمال دین نبوی است.

وی از برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی(ع) در 11 بقعه متبرکه هرمزگان خبر داد و گفت: قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی(ع) و مدیحه سرایی مداحان برجسته استانی و کشوری از دیگره ویژه برنامه های شب است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در ادامه هدف از برگزاری همایش سراسری بانوان ولایی را تبیین جایگاه زن در امر ولایتمداری دانست و تشریح کرد: این همایش با حضور بانوان هرمزگانی در 4 بقعه متبرکه این استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم ویژه جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی از صبح روز عید غدیر با حضور گسترده اقشارمردم در سطوح بقاع متبرکه برگزار می شود، خاطر نشان کرد: فرازهایی از منتخب خطبه غدیر همراه با ترجمه به وسیله علما و خطیبان در بقاع متبرکه سراسر استان قرائت می شود.

حجت الاسلام گرایلی یادآور شد: برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی در 15 بقعه هرمزگان در ایستگاه هایی که در بقاع متبرکه ایجاد شده استف برگزار می شود.

وی بیان کرد: حضور مداحان اهل بیت، مدیحه سرایی، شعر خوانی با موضوع ولایت و اجرای برنامه مشاعره در برخی از بقاع شاخص و دارای ظرفیت از دیگر برنامه های عید غدیر است.

مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه هرمزگان در پایان اضافه کرد: طرح ضیافت در غدیر در 4 بقعه، طرح امام زادگان عشق و غبار روبی گلزار شهدای سادات در 3 بقعه، طرح حافظان غدیر در 3 بقعه، سخنرانی روز مباهله در 6 بقعه برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است؛ ویژه برنامه های طرح ولایت علوی و اکمال دین نبوی در بقاع متبرکه و شاخص هرمزگان در امامزاده سید مظفر بندرعباس، سید سلطان محمد رودان، سید محمد حاجی آباد، سید مظفر قشم، نظرگاه حضرت ابوالفضل(ع) میناب و شاه قطب الدین حیدر رودان برگزار می شود.