دبیرهمایش فصلی شعر مهر آیین گفت: همزمان با ازدواج حضرت علی (ع )و حضرت فاطمه زهرا (س) سومین همایش فصلی شعر مهر آیین در خمینی شهر برگزار شد.

سهیلا عموشاهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار کرد: با توجه به نقش شاعران در اعتلای فرهنگ  واخلاق جامعه برآن شدیم مجمع همایش شعر فصلی را در شهرستان خمینی شهر برگزار کنیم.

وی گفت: خمینی شهر از روزگاران کهن تا کنون همواره با شعر و ادب و هنر همزاد و همراه بوده است و در طول تاریخ شاعران به نام زیادی را چون مرحوم شیوا، عشرتی، فارغا و سروش در دامان خود پرورش داده است.

دبیر همایش فصلی شعر مهر آیین افزود: اگر به تاریخ این شهر بنگریم خواهیم یافت شعر همواره در متن زندگی مردم  این دیار بوده و وجود بیش از 100 شاعر توانمند در این شهرستان نشانگر شاعرخیز بودن این دیار است.

وی بیان داشت:شاعران در ارتقاء فرهنگ و اخلاق مردم نقش بسزایی داشته و دارند. همانگونه که اقبال لاهوری شاعر ملی پاکستان در وصف شعر می گوید: شعر را گر حکمت و روشنگری است، شاعری هم وارث پیغمبری است. پس می توان گفت شاعران در جامعه نقش پیامبری دارند و شعر شعور یک جامعه را شکل می دهد.

نویسنده مجموعه "اشکالی از این دست" گفت: در این راستا برآن شدیم تا به صورت فصلی همایش های ادبی را در شهرستان برگزار کنیم که تا کنون سه دوره از این همایش ها با رویکرد های مختلف برگزار شده است.

وی افزود: دوره اول این همایش با رویکرد معرفی و حمایت از زبان ولاتی ، دوره دوم با رویکرد تجلیل از بزرگان شعر شهر و دوره سوم که مقارن با سالروز ازداوج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) نیز با رویکرد ازدواج و عشق برگزار شد.

دبیر همایش های فصلی شعر مهرآیین  گفت: همچنینی در سومین همایش با حضور شهردار خمینی شهر علی اصغر حاج حیدری و رییس سازمان فرهنگی-اجتماعی-ورزشی خمینی شهر سید محمدهادی موسوی کتاب دعوتنامه سروده مریم کرباسی از شاعران نام آشنای ساکن خمینی شهر رونمایی و معرفی گردید.

به گزارش موج،  سومین همایش فصلی شعر مهرآیین شب گذشته درخانه سرتیپ سدهی با حضور شاعران و علاقه مندان عرصه فرهنگ و هنر برگزار گردید.