مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت: دستگاه های متولی اشتغال باید در راستای تغییر ذائقه‌ آموزشی و مهارت آموزی مردم، با سازمان فنی و حرفه ای همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سازمان فنی و حرفه‌ای از جمله سازمان‌های وابسته به وزارت کار و اموراجتماعی است که به منظور ارائه‌ آموزش های فنی و مهارت‌ آموزی تشکیل شده است.

این سازمان در راستای اشتغالزایی و مهارت آموزی، برای افرادی که جویای کار یا به دنبال فراگیری مهارت هستند، با برگزاری کلاس های آموزشی سعی بر این دارد که سطح مهارت عملی را در کشور ارتقا دهد، که فنی و حرفه ای هرمزگان هم از این امر مستثنا نیست.

این‌ بار در هفته کار آفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه ای، به سراغ «سیده اسما کریمی» مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان رفتیم تا درباره چالش های پیش‌روی این حوزه با وی گفتگو کنیم.

*پرسش نخستم را با این موضوع آغاز می‌کنم که شما شرایط مهارت آموزی زنان در هرمزگان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

چنانچه به آمار مراجعه کنیم در می‌یابیم که نرخ مشارکت اقتصادی زنان در هرمزگان افزایش پیدا کرده و تمایل زنان به کار و مهارت آموزی نسبت به گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته و استقبال خوبی از دوره‌های آموزشی خوداشتغالی، مشاغل خانگی متناسب با طرح‌های فرهنگی و هم‌خوان با مزیت‌های هر منطقه به عمل آمده است‌. آموزشگاه های آزادی که در حوزه ی فنی و حرفه ای نیز تاسیس شده اند، بیشتر در قالب آموزش به زنان فعالیت دارند و همین مساله نیز در جلب مشارکت بانوان تاثیر داشته است.

*چه تعداد از زنان توانمند هرمزگانی در بخش‌های خصوصی و دولتی مهارت آموزی مشارکت دارند؟

زنان هنرجو در مراکز خصوصی حدود 60 درصد و در بخش های دولتی نیز 40  درصد از ظرفیت حوزه‌ی فنی و حرفه ای را به خود اختصاص داد‌ه اند و نرخ مشارکت آنان افزایش چشمگیری داشته است.

*مهم‌ترین چالش هایی سازمان فنی و حرفه ای هرمزگان را در چه مواردی می‌بینید؟

همواره یک دست صدا ندارد، باید هم افزایی صورت پذیرد، ما توقع داریم که ادارات و سازمان ها نیازمندی های خود را اعلام کنند تا از آموزش هایی که قرار است با توجه به فرصت های بومی هر شهرستان را در اختیار آنان قرار دهیم.

اصنافی که در هرمزگان قابلیت توسعه دارند باید ظرفیت های خود را در قالب طرح مهارت آموزی واقعی در محیط کار، در اختیار سازمان فنی و حرفه ای استان قرار دهند، چرا که امروز مهم ترین سرمایه هر فرد حرفه ای‌ است که آموخته و بر آن تسلط دارد.

*لطفا به صورت مصداقی این موضوع را توضیح دهید.

به عنوان مثال سازمان نیروهای مسلح با تجهیزاتی که در اختیار دارند، باید در راستای پیشبرد اهداف ما یاری‌دهنده باشند تا در حوزه‌های آموزش به آن مهارت سازنده دست پیدا کنیم و بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم باشیم. جهاد کشاورزی دارای گلخانه هایی است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، این سازمان می تواند به صورت یک واحد پذیرنده عمل کند و با جذب کارآموز به آن‌ها آموزش دهد و بیمه کارآموزان را نیز سازمان فنی‌وحرفه ای متقبل خواهد شد.

*این آمادگی در سازمان شما به صورت واقعی وجود دارد؟

نه تنها در بحث بیمه، بلکه مربیان سازمان فنی و حرفه ای آمادگی دارند در بخش های مهارت آموزی بدون نیاز به سرمایه گذاری همکاری کنند تا این طرح به موفقیت برسد.

*برای افرادی که از مهارت های فنی و حرفه ای بی بهره مانده اند چه تدابیری اندیشیده اید؟

ما از تمام شهروندان، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان در هر مقطع تحصیلی برای کسب مهارت دعوت می کنیم تا به مراکز فنی و حرفه ای ما مراجعه کنند و مهارت های مورد نیاز خود را به دست بیاورند. در این صورت سازمان فنی و حرفه ای هرمزگان هم  به ارتقا بهره وری و هم به رشد اقتصادی که مد نظر این سازمان و مردم هرمزگان است، نزدیکتر می شویم و بازدهی کار ما نیز بیشتر خواهد شد.

*به عنوان پرسش پایانی، تقاضای شما از دستگاه های متولی امر اشتغال چیست؟

ما از دستگاه های متولی تقاضا داریم با اطلاع رسانی به مردم در خصوص کار و مهارت آموزی تلاش کنند، تا بتوانند ذائقه و فرهنگ مردم را در فرآیند مهارت آموزی تغییر دهند و زمانی که برنامه های آموزشی در آموزشگاه های ما تدوین شدند، قطعا با آگاه سازی دستگاه ها، مردم برای حضور در کلاس ها تشویق خواهند شد.