مدیر آموزش وپرورش بندرلنگه گفت: با کمبود 200 معلم و دبیر در سطح شهرستان بندرلنگه و بخش‌ها و روستاهای تابع، روبه‌‎رو هستیم.

ایرج صوغانی مدیر آموزش و پرورش بندرلنگه در گفت‌و‌گوی اختصاصی با  خبرگزاری موج هرمزگان، با اشاره به نزدیک شدن سال تحصیلی اذعان کرد: در بندر لنگه با چالش کمبود شدید معلم و دبیر برای سال تحصیلی 99-98 رو‌به‌رو هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در سطح شهرستان بندرلنگه وبخش‌ها و روستا‌‌های تابع، با کمبود 200 معلم و دبیر درسطح ابتدایی، متوسطه و دبیرستان مواجه هستیم که باید در این خصوص به فکر چاره باشیم.

مدیر آموزش و پرورش بندرلنگه خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما از نظر فضای آموزشی در شرایط مطلوبی قرار داریم و تنها نگرانی و دغدغه ما برای شروع سال تحصیلی جدید، کمبود معلم و دبیر در سطح شهرستان است.

صوغانی در خصوص دلیل بروز این مشکل گفت: تعداد زیادی از آموزگاران در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان، به افتخار باز‌نشستگی نائل آمده‌اند که متاسفانه جایگزینی برای آن‌ها نداریم و از این لحاظ با کمبود دبیر و معلم مواجه هستیم.

وی در پایان ازمسئولین استمداد کرد که در این زمینه فکری بیندیشند و تا قبل از باز شدن مدارس، برای برطرف کردن این کمبودها اقدامات لازم را انجام دهند.