موج

مدیر عامل دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر در گفتگو با موج؛

مدیر عامل دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر از برگزاری 40 پاتوق دخترانه در دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهربا حضور 80 هزار نوجوان دختر در خمینی شهر خبر داد.

حجت الاسلام  والمسلمین حمیدرضا قربانیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  اظهارکرد:در پاتوق های دخترانه دید بسیاری از نوجوانان نسبت به مسائل اعتقادی تغییر کرد.

وی گفت:قرآن جامع ترین وکامل  ترین کتابی است که روش زندگی در آن ارائه شده وبرای اینکه بتوان آن را به نسل امروزی آموزش داد باید ظرافتهای خاص به کار برد هر چند حقانیت سخن خداوند بر دلها می نشیند اما نیازمند القا صحیح به قشر نوجوان و جوان می باشد که در کنار آن نیازمند فعالیتهای فرهنگی است.

مدیر عامل دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر با اهمیت بر شمردن فعالیتهای فرهنگی در کنار فعالیتهای قرآنی ابراز کرد:در تابستان 98 در بحثهای فرهنگی اردوهای تربیتی تدارک دیدیده ایم که اولین اردو باغ بهادران بود و در آن مکان محفل قرآنی ویژه دختران نوجوان برگزار شد.

وی ادامه داد:نوجوانان بسیار پر انرژی و دارای پتانسیل بالایی هستند که می توان با برنامه ریزی و با اهداف مناسب با موقعیت نوجوانی همسو کرد وبه یک هدف متعالی راهنمایی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قربانیان با توجه به فرهنگ عفاف و حجاب که لازمه سالم ماندن یک جامعه و خانواده ها  از بروز آسیبهای اجتماعی است خاطر نشان کرد:دارالقرآن اهل بیت (ع)در همین راستا اقدام به برگزاری سلسله پاتوق های دخترانه با حضور 80 هزار نوجوان دختر در 40 پاتوق دخترانه کرد و دیدگاه بدی که بسیاری از نوجوانان دختر  نسبت به مساله حجاب و مسائل دیگر ارزشی داشتند تغییر داد و تفکر آنها در باره مسائل دینی را به سمت وسوی اصلی که همان  آشنایی با معارف اهل بیت (ع) است رهنمون کرد.

حجت الاسلام والمسلمین برگزاری جلسات فرهنگی پربار برای نسل نوجوان را مثمر ثمر خواند و افزود:اگر جلسات اغنا کننده نیاز نوجوان باشد قطعا اثر گذار نیز خواهد بودچون عقل و منطق و فطرت جزو لا ینفک وجود هر بشر است که خدا در نهاد انسان به ودیعه گذارده است.

مدیر عامل دارالقرآن اهل بیت(ع) خمینی شهر در پایان خبر داد:جلسات پاتوق دخترانه در آینده ای نزدیک با انسجام بهتر و به صورت کارگاهی برای نوجوانان شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش موج، برگزری جلسات پاتوق های دخترانه بدون کمکهای مردمی و دریافت ریالی از ارگانهای فرهنگی و دولتی به صورت فعال با استقبال نوجوانان برگزار شدو می توان به این نتیجه دست یافت که همیشه برای اجرای فعالیت های فرهنگی نیازی به بودجه و هزینه های مالی سنگین نمی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها