موج

مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد:

مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان راه اندازی واحدهای تقطیر و گاز مایع در شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مرتضی ابراهیمی  گفت: با هدف افزایش ضریب اطمینان فرآیند و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی، واحد تقطیر و گاز مایع شماره ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان به ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شد.

وی افزود: ظرفیت کلی شرکت پالایش نفت اصفهان،  به طور متوسط  ۳۷۵ هزار بشکه در روز است که با راه‌اندازی واحد  تقطیر شماره ۳،  این ظرفیت در ۳ واحد تقطیر، توزیع گردیده و در نتیجه موجب کاهش بار ترافیکی خوراک در آنها شده است. با  این روند نه تنها زمان عمر کارکرد تجهیزات بیشتر  می شود، بلکه کاهش هزینه های عملیاتی و تعمیراتی را در پی دارد.

ابراهیمی اظهار داشت:  با راه‌اندازی واحد تقطیر شماره۳ ، علاوه بر توزیع یکنواخت خوراک در واحدهای عملیاتی، ضریب ایمنی بالاتر رفته و با توجه به جدید بودن تجهیزات این واحد، کیفیت محصولات تولیدی نیز افزایش چشمگیر یافته است. به عبارت دیگر با راه اندازی این واحد، ظرفیت هر کدام از واحدهای تقطیر ۱و۲ ، به ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش می یابد و  همچنین ظرفیت واحد تقطیر شماره ۳ نیز روزانه   ۱۲۰ هزار بشکه خواهد بود.

  وی  با تاکید بر این که هدف از راه‌اندازی این واحد بهبود عملکرد شرکت پالایش نفت اصفهان بوده و ظرفیت پالایشی افزایش نخواهد شد، تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحد، ظرفیت کلی پالایشگاه  از ۳۷۵ هزار به روزانه ۳۶۰ هزار بشکه کاهش می یابد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه با راه اندازی واحد تقطیر شماره ۳ واحدهای کاهش گرانروی موجود از مدار عملیاتی نفت خام خارج شده  و در مد عملیاتی اصلی قرار  گرفتند. ادامه داد: این  تغییرات موجب کاهش  میزان تولید نفت کوره و به جای آن،  افزایش محصولات با ارزش مانند بنزین،نفت سفید، سوخت هواپیما و گازوئیل  گردیده است.

مدیرعامل شرکت  پالایش نفت اصفهان گفت: در صورت نیاز کشور به تولید بنزین بیشتر، می توان از ظرفیت پالایشی پالایشگاه در دو واحد جانبی غلظت‌شکن استفاده کرد و  خوراک شرکت  را حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار بشکه‌ در روز افزایش داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها