مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مجوز فعالیت برای 5 واحد بومگردی در سطح استان اردبیل صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی امروز در جمع خبرنگاران افزود: در سه ماهه اول سال جاری مجوز فعالیت برای 5 واحد بومگردی نیز در سطح استان اردبیل صادر شد.

وی از صدور مجوز فعالیت برای 29 واحد بومگردی در سال گذشته در سطح استان اردبیل خبر داد و بیان کرد:این مجوز ها در راستای توجه به گردشگری روستایی و توسعه این بخش به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک های گردشگری در کشور انجام گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه افزایش سطح کیفی و کمی این واحد ها جزء سیاست های اصلی اداره کل در سال جاری است، تاکید کرد: توسعه واحدهای بومگردی می تواند پاسخگوی سلایق مختلف گردشگران و مسافران در سطح استان باشد.

فلاحی با تاکید بر اینکه آمار اقامت مسافران در واحد های بومگردی در سه ماهه نخست امسال نزدیک به پانزده برابر شده است، اضافه کرد: تنوع آب و هوایی و غنای فرهنگی استان اردبیل بستر مناسبی برای ایجاد واحدهای بومگردی متعدد در سطح استان است که ما به صورت ویژه از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می کنیم.