معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعتی‌سازی کشور متکی به احداث کارخانه نیست و در این زمینه اهمیت به سرمایه‌گذاری‌های کلان اولویت اساسی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عباس تابش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در همایش روز صنعت و معدن در سالن همایش اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعتی‌سازی رونق می‌یابد و سرمایه‌گذاری باید در این زمینه افزایش یابد که در این زمینه رقابت در بازار صنایع در دستور کار است.

وی با اشاره به این که مدیران باید در امر صنعتی‌سازی اهتمام جدی داشته باشند بیان کرد:  استفاده از قابلیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و توان جوانان ایرانی برای رسیدن به هدف موثر و ارزشمند برای ما اولویت اساسی است و در این زمینه استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها باید مد نظر قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعتی‌سازی کشور متکی به احداث کارخانه نیست و در این زمینه اهمیت به سرمایه‌گذاری‌های کلان اولویت اساسی است که باید در تمامی بخش‌ها باید به آن اهتمام گمارده شود تا بتوانیم خروجی‌های مورد انتظار را به دست آوریم.

تابش اظهار کرد: اهمیت به شرکت‌های دانش‌بنیان برای رسیدن به تامین نیازهای داخلی یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید مسئولان و متولیان مربوطه حمایت‌ها و همکاری‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم خروجی مورد انتظار خود را به دست آورده و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های اردبیل در بخش‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی حائز اهمیت بسیار است و در این زمینه باید استان اردبیل را نیز به سمت صنعتی‌سازی سوق دهیم تا خروجی‌های مورد انتظار را در امر توسعه استان به دست آوریم و مشکلات و موانع موجود را برطرف کنیم.