فرماندار همدان با اشاره به نرخ بیکاری در همدان از مسئولان خواست که از 50 هزار بیکار در همدان غفلت نکنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین افشاری، فرماندار همدان در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان، تصریح کرد: نرخ بیکاری در همدان با توجه به شاخص کلان اقتصادی در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما این به منظور غفلت مسئولان از وجود ۵۰ هزار بیکار در همدان نباشد.

 

مسئولان از 50 هزار بیکار در همدان غفلت نکنند

افشاری گفت: مذاکرات لازم در زمینه قطار شهری با شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: از سرجمع اعتبارات استانی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای فاز اولیه قطار شهری در نظر گرفته شده و تیم مشاور موظف شد تا شهریور امسال طرح مطالعاتی خود را ارائه دهد.

افشاری با اشاره به نرخ بیکاری در همدان از جمع اعتبارات شهرستان به مبلغ ۵۷ میلیارد تومان خبر داد و اظهار کرد: سهم بیشتر پروژه های ذکر شده در کمیته برنامه ریزی شهرستان از اعتبار تملک دارایی بوده و اعتبارات متوازن و ۳ درصد سهم نفت گاز در کنار آن قرار خواهد گرفت.

وی اجرایی شدن طرح ها را منوط بر پیشنهاد دستگاهها دانست و افزود: اعتبارات استان بین ۱۰ شهرستان تقسیم و تا کنون ۶۷ درصد توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به نرخ بیکاری در همدان، خاطرنشان کرد: ادارات حاضر در جلسه یک ماه فرصت دارند تا عملیات اجرایی پروژه های اعلام شده را آغاز کنند.

فرماندار همدان اولویت اول تخصیص اعتبار را پرداخت دیون پیمانکاران اعلام کرد و گفت: مرحله دوم پرداخت اعتبارات به پروژه های نیمه تمام یا دارای پیشرفت فیزیکی بالا مانند ۶ پروژه که فقط نیازمند انشعاب بودند تعلق خواهد گرفت تا هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.

وی عنوان کرد: پروژه هایی که در استان از میانگین شاخص کشوری بالاتر بوده شامل بودجه در بخش توازن نشده و ما اجازه تعریف این پروژه ها را نداشته ایم که شامل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و مسائل امدادی بوده است.

افشاری با اشاره به نرخ بیکاری در همدان تصریح کرد: اکنون باب اخذ اعتبار از منابع ملی باز است و اگر اداره‌ ای پروژه ای دارد که تامین اعتبار نشده می‌تواند از سرفصل ملی پیگیری