مدیرجهادکشاورزی فامنین از کشت ۲ هکتار گل محمدی در فامنین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، جعفر کاویانی دلشاد ، مدیرجهادکشاورزی فامنین با اشاره به کشت 2 هکتار گل محمدی در فامنین، گفت: توسعه باغات گل محمدی فرصت های شغلی جدید برای افراد جویای کار ایجاد می کند

 

 کشت 2 هکتار گل محمدی در فامنین

کاویانی نیاز آبی کم ،سازگاری با محیط ، توسعه صادرات غیر نفتی، ایجاد در امد زایی و توسعه اکوتوریسم را از دیگر مزایای توسعه کشت این گیاه برشمرد و گفت: اگر برنامه ای برای توسعه و کشت جایگزین مد نظر است باید به موضوع بازار فروش نیز اهمیت داده شود.

وی با اشاره به  کشت 2 هکتار گل محمدی در فامنین، افزود: از این میزان 1.5 هکتار در سه روستای زرقان، قموشانه و طاوه و 0.5 هکتار در اراضی فامنین کشت شده است.

کاویانی دلشاد اظهار کرد: تا فعالیتی در روستا به صورت عملی انجام نگیرد و نتایج آن برای دیگران محرز نشود در روستا جایگاه پیدا نمی کند وما انتظار داریم با کشت این دو هکتار در منطقه و برگزاری کلاس های آموزشی برای زنان  شاهد توسعه و افزایش سطح زیر کشت این محصول در منطقه باشیم.  

در ادامه کارشناس باغبانی شهرستان فامنین با اشاره به  کشت 2 هکتار گل محمدی در فامنین، گفت: محصولات عمده ای که از گل محمدی تهیه می شود شامل گلاب، اسانس، غنچه خشک، کانکریت و آبسولوت است که آنها در صنایع دارویی عطر سازی و فرآورده های بهداشتی آرایشی و صنایع غذایی استفاده می شود