مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: یکی از سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگی و اجتماعی در استان اصفهان توجه به مناطق حاشیه ای شهر است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا شهبازی با بیان اینکه یکی از سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگی و اجتماعی در استان اصفهان توجه به مناطق حاشیه ای شهر است، گفت: این مناطق نیازمند توجه و رسیدگی بیشتری هستند به همین دلیل با هماهنگی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری این جلسه با محوریت محله حصه جنوبی برگزار شده است تا به صورت جدی به بررسی و رفع مشکلات و معضلات این محله پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه در سیاست‌ها و راهبردهای استان به این موضوع توجه خاصی شده است، افزود: مدیران ادراتی که با این موضوع در ارتباط هستند در جلسات کارگروه حضور یابند و معاونین نیز با اختیارات تام در جلسه شرکت کنند تا با یاری خداوند بتوانیم در جهت حل مشکلات مردم این محله تصمیمات قابل اجرا اتخاذ کنیم.

شهبازی در خصوص مشکلات و معضلات این منطقه گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به حوزه مدیریت شهری است که در طی دو سال اخیر و با همکاری شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر فعالیت‌ها و اقدامات موثری صورت گرفته است.

مدیر منطقه ده شهرداری اصفهان به آسفالت کردن معابر محله حصه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: پروژه شبکه گذاری فاضلاب این محله با کمکی که شهرداری مرکزی به منطقه ده داشته و همکاری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان انجام شده است.

مدیر منطقه ده شهرداری فرهنگسرای در دست ساخت این محله را یکی از بهترین فرهنگسراهای سطح استان معرفی کرد و ابراز داشت: امیدواریم با یک برنامه ریزی دقیق و مدون و همکاری سایر دستگاه‌های ذی ربط به نقطه مطلوب در این محله برسیم.

وی یکی از مشکلات مردم را اوقافی بودن زمین های منطقه عنوان و اظهار کرد: امیدواریم با همکاری و کمک مدیر کل اوقاف استان و نمایندگان مجلس و استاندار این مشکل حل شود.

شهبازی با اشاره به اینکه در گذشته حمل و نقل عمومی در این محله فعال نبوده است تصریح کرد: با همکاری سازمان اتوبوسرانی بخشی از نیازهای مردم در این حوزه رفع شده است و ایجاد خط مستقیم حصه تا ترمینال باقوشخانه را نیز در دستور کار شهرداری داریم.

وی افزود: این امکان برای شهرداری وجود ندارد که تمام مشکلات را به تنهایی حل کند و از دستگاه‌های فعال در حوزه احتماعی و مدیران مسئول توقع داریم که برای رفع مشکلات با شهرداری همکاری کنند.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان در خصوص سایر توقعات مردم از دستگاه‌ها افزود: دانشگاه علوم پزشکی، اداره آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان باید امکانات بهتری را برای مردم فراهم کنند.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای شهر گفت: باعث تاسف است که کودکان از حداقل‌ امکاناتی که باید در اختیار یک شهروند باشد محروم هستند.

وی در ادامه افزود: میزان کم کاری و بی عدالتی در حصه بسیار زیاد است و برای رفع آن تلاش شهرداری به تنهایی کافی نیست بلکه نیاز به یک عزم و هم افزایی جدی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه از اداره ورزش و جوانان خواستاریم که اقدامات اجرایی بیشتری در حصه انجام دهند و افزود: شهرداری و اعضای شورای شهر عزم خود را جزم کرده‌اند که عدالت محوری در شهر انجام شود به همین دلیل توجه ویژه‌ای به فرهنگسراها و ورزشگاه‌ها دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای شهر با اشاره به اینکه به زیر ساخت‌ها در مناطق محروم توجه داریم گفت: به زودی دو فرهنگسرا در این منطقه افتتاح می‌شود همچنین پروژه مرکز اشتغال و کارآفرینی و باغ بانوان نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه به اقدمات انجام شده توسط شهرداری منطقه ده در محله حصه اشاره کرد و افزود: احداث کیوسک نیروی انتظامی در این محله و همچنین روشنایی معابر که نقش موثری در ایجاد حس امنیت و تامین آن دارد در دستور کار این کارگروه قرارگرفت.

وی از مدیر منطقه ده شهرداری اصفهان خواست کمیته های را با محوریت معاونین خود جهت اولویت بندی مشکلات و رفع آن‌ها ایجاد کند و دستگاه‌های اجرایی نیز در این خصوص حضور فعال داشته باشند همچنین سازمان های مردم نهاد، دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی و پایگاههای بسیج با توجه به اینکه در لایه های اجتماع حضور دارند اطلاعات جامع و کاملی در اختیار این کمیته قرار دهند.