مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: هرمزگان دومین استان بعد از تهران در راه اندازی مرکز رشد با هدف اشتغال زایی و کارآفرینی مددجویان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامحسین رنجبر گفت: برای راه اندازی و تجهیز این مراکز ۷۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیران هزینه شده است.

وی گفت: رونق بوم گردی در جزایر قشم و هرمز با همکاری خیران از اهداف و برنامه‌های بهزیستی استان برای مددجویان زیر پوشش این نهاد است.

‌رنجبر افزود: هرمزگان دومین استان بعد از تهران در راه اندازی مرکز رشد با هدف اشتغال زایی و کارآفرینی مددجویان است.

غلامحسین رنجبر گفت: مرکز سیار کاهش آسیب‌های اجتماعی یا همان خودروی موبایل ون در مناطق آسیب خیز شهر بندرعباس حاضر می‌شود و خدمات خود را با توزیع بسته‌های بهداشتی، مشاوره، هدایت و معرفی بیماران و معتادان پر خطر به مراکز ثابت آسیب‌های اجتماعی ارائه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان تصریح کرد: خانه خیران استان نیز با هدف همکاری و انسجام بیشتر آنان و خدمات رسانی بهتر به مددجویان راه اندازی شده است.

وی افزود: اکنون سه مرکز ثابت آسیب‌های اجتماعی در هرمزگان فعالیت می‌کنند و امروز همچنین نمایشگاه توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در محل این مراکز برگزار شد.

در این نمایشگاه زنان سرپرست خانوار توانمندی‌های خود را با ارائه محصولات صنایع دستی، لباس‌های محلی، کار‌های هنری، ترشیجات و پخت نان محلی به نمایش گذاشتند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم گفت: این مراکز می‌توانند به خدمات‌دهی بیشتر خیران در حوزه بهزیستی و همچنین پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کنند.

عباس میرزاد افزود: استانداری هرمزگان با پیگیری از نهاد‌های مربوطه از مدجویان زیرپوشش بهزیستی برای فروش و صادرات محصولات صنایع دستی حمایت می‌کند.

اکنون بیش از ۴۲ هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی هرمزگان هستند که به طور مستمر و غیر مستمر خدمات دریافت می‌کنند.

22 تا 28 تیر ماه امسال به عنوان هفته بهزیستی در کشور نام گذاری شده است.