موج

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی اردبیل مطرح کرد؛

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل از افزایش750 هزار تن محصولات کشاورزی با ایجاد واحدهای گلخانه ای در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کاظم عباداله عموقین ظهر امروز در جلسه ستاد توسعه گلخانه های استان افزود: با راه اندازی این واحد های گلخانه ای پیش بینی می شود تا سال 1400 برای تعداد 20 هزار نفر به صورت پایدار اشتغال ایجاد خواهد شد و به میزان 750 هزار تن به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی منجمله گوجه  فرنگی ، فلفل ، خیار و ... اضافه خواهد شد.

وی گفت: مجتمع های گلخانه ای  در فیروزآباد پارس آباد به مساحت 2/18 هکتار ، قره قباق پارس آباد به مساحت 3/10 هکتار ، فیروز آباد کوثر 5/19 هکتار ، سامیان اردبیل به مساحت 21 هکتار ، طولش خلخال به مساحت 22 هکتار، پارس آباد مغان به مساحت 1595 هکتار ، اسماعیل خان مالداشی به مساحت 20 هکتار اراضی پایاب سد خداآفرین به مساحت 1000 هکتار و اراضی کشت و صنعت پارس به مساحت 100 هکتار قرار دارد.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل افزود:به غیر از شهرک گلخانه ای پارس که در اراضی خصوصی راه اندازی شده است بقیه شهرک ها در اراضی دولتی و ملی به بهره برداری خواهد رسید. 

عموقین تصریح کرد: استان اردبیل علاوه بر واحدهای گلخانه ای ذکر شده دارای سه واحد دامپروری بیله سوار به مساحت 25 هکتار می باشد که در مرحله واگذاری است و مجتمع دامپروری جغاتای مشکین شهر به مساحت 50 هکتار که واگذار شده و مجتمع دامپروری آنگوتلار گرمی به مساحت 10 هکتار می باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها