مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس از 22 تیر تا 10 مرداد فرصت ثبت‌نام الکترونیکی در سامانه سپند را دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه با اعلام خبر آغاز ثبت‌نام اینترنتی متقاضیان سرویس مدارس، ابراز داشت: پیرو دستورالعمل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور، رانندگان و شرکت‌های متقاضی سرویس مدارس برای سال تحصیلی 99-98، فقط از 22 تیر لغایت 10 مرداد فرصت دارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، به این منظور ثبت‌نام کنند.

سجاد سلیمانی تأکید کرد: در راستای اجرای تبصره 4 ماده 6 دستورالعمل اجرایی آئین‌نامه حمل‌ونقل دانش‌آموزی، رانندگانی که مایل به فعالیت در حوزه حمل‌ونقل دانش آموزان هستند، لازم است پس از تأیید و معرفی شرکت‌های مجاز از طریق سمانه الکترونیکی سپند، با در دست داشتن مدارک موردنیاز به دفاتر پیشخوان دولت در تاریخ‌های ذکرشده مراجعه نمایند.

به گفته وی بر اساس این دستورالعمل، به‌منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی، زمینه ثبت‌نام رانندگان از طریق دفاتر پیشخوان دولت فراهم گردیده است لذا متقاضیان می‌بایست در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام به روش اعلامی اقدام نمایند.

سلیمانی افزود: پیش‌ازاین، ثبت‌نام رانندگان به‌صورت خود اظهاری انجام می‌پذیرفت که فرآیند اجرایی را به علت ثبت‌نام‌های ناقص و یا اشتباه با مشکل مواجه می‌نمود اما امسال کلیه ثبت‌نام‌هایی که پیش از ابلاغ از ابتدای سال 98 به‌صورت خود اظهاری در سامانه سپند تکمیل‌شده معتبر بوده و نیازی به ثبت‌نام مجدد نیست.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تصریح کرد: اطلاعات افراد متقاضی سرویس مدارس در پنل کاربر شهردار در قسمت نیاز به بررسی، قابل‌دسترسی و بهره‌برداری است.

سلیمانی یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور و ابلاغیه وزیر کشور، تمامی خودروهای فعال در زمینه حمل‌ونقل دانش‌آموزی و سرویس مدارس مکلف به استفاده از علائم ممیزه، به‌ویژه نصب برچسب شناسایی اخذشده از سامانه سپند بوده و در غیر این صورت توسط عوامل پلیس راهور اعمال قانون و مشمول جریمه می‌شوند.