مدیرکل بهزیستی لرستان در آئین گرامیداشت هفته بهزیستی، از فعالیت اورژانس اجتماعی این سازمان در تمامی شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، فاطمه زهرا توکلی مدیرکل بهزیستی لرستان، در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی در خرم آباد برگزار شد، گفت: اورژانس اجتماعی بهزیستی در همه شهرستان های استان لرستان به غیر از شهرستان رومشکان فعال است.

مدیرکل بهزیستی لرستان، ادامه داد: انشاالله طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تا پایان سال جاری، اورژانس اجتماعی شهرستان رومشکان نیز افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی، افزود: حجم فعالیت اورژانس اجتماعی بهزیستی در سطح استان به ویژه شهرستان های درگیر سیل فروردین ماه گسترش یافته و همکاران ما در مرکز مداخلات روانی و اجتماعی، همه روزه در حال خدمت رسانی به جامعه هدف بهزیستی هستند.

توکلی، تصریح کرد: هم اکنون 2 پایگاه سلامت اجتماعی در شهرستان پلدختر فعال است تا سیل زدگان بتوانند از خدمات این پایگاه ها استفاده کنند.

او تاکید کرد: همچنین یک NGO نیز در شهر معمولان مستقر شده تا به آسیب دیدگان سیل خدمت رسانی کند.

توزیع 10 هزار بسته حمایتی میان سیل زدگان بخشی از اقدامات بود

مدیرکل بهزیستی لرستان، اظهار داشت: پس از سیل لرستان، مرکز مداخلات اجتماعی ما در مناطق سیل زده روستایی و شهری همه روزه پذیرای افراد تحت پوشش و نیازمندان بوده و هست و توزیع 10 هزار بسته حمایتی میان سیل زدگان، تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته توسط همکاران ما در بهزیستی لرستان بوده است.

تحت پوشش بهزیستی، مستمری بگیر بهزیستی نیست

مدیرکل بهزیستی لرستان، گفت: افکار عمومی بر این باورند که تحت پوشش بهزیستی یعنی کسی که از این سازمان مستمری دریافت می کند، لذا باید گفت که این باور، تفسیر و تعبیری اشتباه است چراکه این سازمان خدمات غیر مستمر فراوانی مانند مناسب سازی معابر و اماکن، تامین مسکن، اشتغال، ایاب و ذهاب و غیره ارائه کرده و می کند.

پیشگیری؛ درمان و توانمندسازی، وظیفه ذاتی بهزیستی لرستان است

فاطمه زهرا توکلی، ادامه داد: پیشگیری، درمان و توانمندسازی از وظایف ذاتی بهزیستی است، لذا با توجه به اقدامات صورت گرفته احساس می شود که فراتر از جامعه هدف، انجام وظیفه کرده ایم.