مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان با اشاره به اجرایی شدن طرح تاب آوری اجتماعی در سراسر کشور گفت: خوشبختانه کردستان در اجرای این طرح پیشرو است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، لیلا آژیر شامگاه شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی کردستان با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: تدوین و تصویب سند ارتقای زنان و خانواده، جایگاه مطالبه گری زنان را محکم تر می کند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان افزود: یکی از بیم های همیشگی زنان، زنانه پنداشتن مسائل مربوط به آنها است در حالیکه این مسائل از فضای شهری تا سلامت و ورزش و همه ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را در بر می گیرد و برای آن هیچ حدود و مرزی نمی توان قائل شد.

وی به برخی اقدامات انجام گرفته در استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: در حوزه طلاق زوج های صفر تا پنج سال در معرض آسیب مشاوره شده و آموزش های لازم را برای حل تعارض و مدیریت گفت و گوی خانواده فرا گرفته اند.

آژیر به پیشرو بودن کردستان در اجرای طرح تاب آوری اجتماعی هم اشاره کرد و یادآور شد: این طرح به صورت چهار سال مداوم از دورترین روستاهای مرزی تا مناطق حاشیه ای در همه شهرستان ها انجام و نقشه آسیب هر شهرستان به صورت جداگانه تدوین شده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان به اقدامات مناسب انجام شده در انتصابات زنان در حوزه های مدیریتی به عنوان یک مطالبه اساسی هم اشاره کرد و گفت: معاونت سیاسی استانداری کردستان، اقدامات خوبی برای افزایش تعداد بخشداران زن در دست اجرا دارد.

آژیر در پایان تصریح کرد: تعداد بخشداران زن منتصب در استان کردستان افزایش می یابد و این بخشی از مطالبات بانوان کردستانی در انتصاب شان در پست های مدیریتی است.