موج

استاد درس خارج حوزه اصفهان:

استاد درس خارج حوزه اصفهان گفت: مرحوم فیروزیان از همرزمان نواب صفوی بود و رفاقت و دوستی آنها بسیار نزدیک بود و مرحوم حجت الاسلام فیروزیان مصداق طبیب دوار بطبه بود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله هادی نجفی در دومین سالگرد ارتحال چهره ماندگار تبلیغ ،مرحوم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان در سالن اهل بیت اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین در نهج البلاغه، پیامبر اکرم(ص) را "طبیب دوار بطبه » یاد می کند.

وی با بیان اینکه روحیه مرحوم حجت الاسلام فیروزیان ایستادن در یکجا و توقف در یک مکان نبود، تصریح کرد: چه بسیار فرصت هایی برای آن مرحوم فراهم بود که یک مسجد تراز اول شهر را برگزیند و به یکی از بهترین خطبای کشور تبدیل شود، ولی روحیه آن مرحوم تبلیغ به صورت مهاجرت بود.

استاد سطح عالی حوزه عنوان کرد: آن مرحوم پس از کسب علم در حوزه، جهت انجام وظیفه در اولین اقدام به نیشابور برای مقابله با حزب توده مهاجرت می کند.

وی بیان کرد: حزب توده آن زمان، حزب توده ای بود که قدرت جذب آن فوق العاده بالایی داشت، چه بسیار علما و آقازاده ها و اهل علم که جذب حزب توده شده بودند.

نجفی تصریح کرد: مرحوم حجت الاسلام فیروزیان برای اشاعه فرهنگ مکتب حقه و مقابله باافکار باطل  بسیار مهاجرت می کرد و در مناطق مختلف کشور از سیستان و زابل و کرمان و جنوب کشور تا بندرانزلی و مرزهای شمالی کشور فعالیت می نمود.

وی افزود: آن مرحوم به دعوت آیت الله خادمی در اصفهان مستقر  شد ولی همچنان در طول حیات خود به منقاط محروم مختلف کشور اقدام به تاسیس مسجد و خانه عالم و مدارس علمیه و انواع کمک های مختلف فرهنگی می پرداخت.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: راه اندازی مدارس علمیه مختلف در سطح کشور توسط مرحوم فیروزیان باعث پرورش و تربیت  افراد متعدد و موثر در عرصه انقلاب اسلامی شد.

وی عنوان کرد: مرحوم فیروزیان جایی ساکن نمی ماند و منتظر دعوت کسی هم نبود و به مصداق بارز "طبیب دوار بطبه »  بود .

 نجفی با بیان اینکه مرحوم فیروزیان از همرزمان  نواب صفوی بود و رفاقت و دوستی آنها بسیار نزدیک بود گفت:آن مرحوم هم نسبت به قضایای اجتماعی روز خود بسیار بیدار بود و هم نسبت به قضایای دینی، وشرعی وتبلیغی بسیار حساس و فعال بود

استاد حوزه اضافه کرد: مرحوم فیروزیان در طول حیات ۹۸ سالگی خود از هیچ فرصتی برای تبلیغ دین و ارائه خدمات و حتی نگارش خاطرات و کتاب های خود غفلت نمی کرد،اگر تفکر وروحیه مرحوم فیروزیان ترویج داده شود قطعا مکتب تشیع بیش از گذشته نشر وتبلیغ می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها