مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش 42 درصدی تردد اتباع خارجی از پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار افزایش 42 درصدی ورود و خروج مسافران اتباع خارجی به کشور از پایانه مرزی بیله سوار در فصل بهار را خاطر نشان کرد و افزود: در مدت یاد شده 368 هزارو 266 نفر از این پایانه تردد کرده اند که از این میزان بیش از 333 هزار نفر اتباع خارجی و 34هزارو 775 نفر مسافر ایرانی است.

وی از صادرات 101 هزار و 413 تن کالا توسط 4هزار و 581 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و تصریح کرد :این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 78 هزار و 236 تن بود، حدود 30 درصد رشد نشان می دهد.

مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت:در سه ماه نخست سال جاری بیش از 4 هزار برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار توزیع شده است.

​رحمتی بیان کرد: دوز بلاغ قرارداد فی ما بین و برگ معافیت کاهش عوارض بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است که هر برگ آن معادل 100 دلار است.

وی سهمیه سال ۲۰۱۸ دوزبلاغ این استان را ۱۴ هزار برگ عنوان کرد و افزود: با هدف حمایت از توسعه ناوگان صادراتی و کاهش هزینه های حمل و نقل  افزایش سهمیه در دستور کار قرار گرفت و این مهم با رشد 40 درصدی درسال 2019 به 19 هزار برگ افزایش یافت.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه این مهم در جهت حمایت از صادرات کالای ایرانی دربین رانندگان موقع عبور از مرز در پایانه مرزی بیله سوار توزیع می شود تصریح کرد:از زمان شروع طرح پرداخت برگ معافیت کاهش عوارض مرزی از سال 94 تا کنون 40 هزار برگ دوزبلاغ به ارزش 4 میلیون دلار توزیع شده است.