موج

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: پیشگیری را به جای مقابله با آسیب های اجتماعی ترجیح می دهیم و اقدامات زیربنائی در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در همایش خجسته میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) که به همت موسسه خیریه امام رضا (ع) ترتیب یافته بود ادامه داد : وظیفه دولت کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی است ولی به تنهائی از عهده دولت خارج است و همه باید کمک کنند.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی زمینه های ابتلاء باید مرتفع شود ، بیکاری را یکی از مهمترین عامل بروز آسیب های اجتماعی از جمله طلاق عنوان کرد و گفت: طلاق از هم پاشیده شدن زندگی یک خانواده و بی سرپرست شدن کودکان معصوم و بی گناهی است که در معرض بسیاری از معضلات و تهدیدها قرار می گیرند.

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زائی در استان از قبیل کامیون سازی مشگین شهر ، نئوپان خلخال ، شیرآلات گرمی ، لاستیک سازی اردبیل ، باطری سازی و ... افزود: به همین علت ایجاد اشتغال و رونق تولید را سرلوحه برنامه ریزی توسعه استان قرار داده ایم و در حال حاضر در جای جای استان کارخانه های کوچک  وبزرگ یا افتتاح و به بهره برداری رسیده و یا در شرف افتتاح هستند و از قبل آن روزی حلال هزاران خانواده تامین می شود.

بهنام جو تصادفات جاده ای و کشته و زخمی شدن تعداد کثیری از هموطنان مان را یکی دیگر از دلایل از هم گسستن بنیان خانواده و بی خانمان شدن فرزندان بیان کرد و گفت: توسعه و اصلاح راه های مواصلاتی استان بعنوان زیرساخت توسعه استان با اختصاص اعتبارات کلان از محل اعتبارات استانی وملی  و استفاده از همه ظرفیت ها را برنامه ریزی و در حال اجرا داریم.

 وی افزود: در حال حاضر علاوه بر پیشرفت فیزیکی مناسب پروژه راه آهن میانه اردبیل ، بیش از 150 کیلومتر تعریض ، بهسازی و 4 بانده کردن راه های ارتباطی استان اجرا می شود.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقبال مردم استان برای نگهداری  از کودکان بی سرپرست و یتیم ، بیان کرد: مردم استان بر اساس آموزه های دینی و فطرت انسانی خود در این کار خیر هم پیشقدم هستند .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها