معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: استفاده غیرمعمول از فضای مجازی باعث کاهش گفت و گو بین اعضای خانواده ها شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، معصومه ابتکار   روز شنبه در جلسه بررسی طرح ملی گفت و گوی خانواده در سنندج اظهار داشت: فضای مجازی با وجود ویژگی های خوبی که دارد اما در صورت صحیح استفاده نکردن از آن باعث ایجاد تهدید و جایگزین ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر می شود.

ابتکار با اشاره با کاهش ارتباط کلامی اعضای خانواده ها بایکدیگر افزود: براساس مطالعات علمی انجام شده گفت و گوی بین اعضای خانواده ها از 2 ساعت در شبانه روز طی 20 سال گذشته اینک به 20 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه خانواده به انسجام اجتماعی جامعه کمک می‌کند، یادآور شد: رویکرد معاونت زنان و خانواده در دولت دوازدهم توجه به شرایط خانواده ایرانی و انجام برنامه های مشخص برای حفظ انسجام و جلوگیری از آسیب هایی است که می تواند خانواده را درگیر کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر افزایش مهارت های ارتباطی اعضای خانواده اضافه کرد: باید برنامه های مشخص و منسجم و جریان همسوی ملی برای بحث گفت و گو در حوزه خانواده داشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان کردستان از طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان در سنندج بازدید کرد، در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حقوقی و فقهی (شافعی) حوزه زنان و جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده نیز شرکت کرد.