معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از معرفی خاطیان احتمالی پروژه ورزشگاه خلیج‌فارس به مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس در جلسه شورای فنی استان هرمزگان ضمن اشاره به وضعیت فعلی مجموعه ورزشی خلیج فارس بندرعباس، گفت: این ورزشگاه با حدود ۲۰ هزار نفر گنجایش جزو 20 ورزشگاه بزرگ است و از نظر نورپردازی نیز یکی از 10 ورزشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اضافه کرد: این مجموعه ورزشی با صرف هزینه 22 میلیارد تومان در سال 89 با برگزاری بازی دو تیم آلومینیوم هرمزگان و استقلال اهواز و با پیشرفت فیزیکی 95 درصد افتتاح شد که متاسفانه بعد از گذشت حدود ۱۰ سال همچنان نواقص این مجموعه ورزشی رفع نشده است.
 
مدرس تاکید کرد: ورزشگاه خلیج‌فارس بندرعباس در حال حاضر در اختیار اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان قرار دارد که علاوه بر نواقص موجود از زمان راه‌اندازی تا‌کنون، عدم نگهداری مناسب نیز به تدریج باعث ناکارآمد شدن آن خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: بهره‌برداری مفید و مناسبی که مدنظر متولیان امر در خصوص راه‌اندازی این مجموعه در زمان آن بوده، به دلیل عدم نگهداری صحیح و وجود نواقص تا‌کنون صورت نگرفته است.
 
مدرس هزینه‌های بالای نگهداری مجموعه ورزشی خلیج‌فارس را دلیل تغییر کاربری برخی از بخش‌های این ورزشگاه توسط اداره ورزش و جوانان دانست و افزود: شرایط فعلی ورزشگاه خلیج فارس با توجه به حجم عظیم اعتبارات مصرف شده در آن غیر‌قابل قبول است و تا زمانی که وضعیت آن مشخص نشود این موضوع از طریق استانداری پیگیری خواهد شد.
 
وی با انتقاد از وضعیت موجود این ورزشگاه تشریح کرد: به منظور آگاهی از دلیل بروز چنین مشکلات و مسائلی در خصوص ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس، کارگروهی به ریاست مدیرکل دفتر فنی استانداری و متشکل از نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی تشکیل و با بررسی‌ها مورد نیاز تخلفات و موارد موجود پیرامون این مجموعه ورزشی را پیگیری خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه موضوعات پیرامون این مجموعه ورزشی توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری رصد خواهد شد، بیان کرد: نامه‌ای با تایید استاندار به وزیر ورزش و جوانان در خصوص بهره‌برداری نادرست از این مجموعه ارسال و طی 14 روز آینده یک گزارش جامع از مسائل پیرامون ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس تهیه و در جلسه شورای فنی ارائه شود.

مدرس با بیان اینکه باید برای پایان کار و تحویل کامل مجموعه ورزشی خلیج فارس به ورزش و جوانان استان توسط پیمانکار ضمانت دریافت می شد، افزود: پروژه با پیشرفت فیزیکی 95 درصد تحویل داده شده، چنانچه تحویل موقت صورت گرفته باید پیمانکار بنا به تعهد خود اقدام به اتمام پروژه و واگذاری به اداره کل ورزش و جوانان می کرد اما رها شدن پروژه توسط پیمانکار از مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی  اذعان کرد: دستگاه‌های مرتبط با این موضوع چنانچه طی دو هفته ارسال نامه به وزارت ورزش و جوانان این پروژه تعیین و تکلیف نشد، باید نامه‌ای دیگر با تایید استاندار به ریاست جمهوری ارسال شود و تا تحقق حقوق مردم هرمزگان پیگیر امور بود.
 
وی افزود: نباید عدم اجرای وظایف ذاتی دستگاه اجرایی برعهده استاندار و استانداری گذاشته شود، در صورت قصور و کم کاری دستگاه اجرایی پس از اثبات آن، به سیستم قضایی معرفی خواهند شد‌ و در این مورد با کسی تعارف نداریم.