حاتمی شرط تحقق عملیاتی برنامه مدون میان‌مدت کشاورزی کرمانشاه را بهره‌گیری از نیروی انسانی خلاق عنوان کرد و گفت: با توجه به این مهم که ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، تلاش کلیه همکاران من کار در شرایط تحریم با رویکرد کار با تمام توان بیش از وقت اداری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به برنامه ۳ ساله استان در راستای توسعه حوزه کشاورزی کرمانشاه، گفت: با توجه به اقلیم ۴ فصل و بارش‌های خوب سال جاری در استان کرمانشاه و منابع مطلوب آب زیرزمینی، توسعه گلخانه و توسعه کشت نخود پاییزه تا ۱۵۰ هزار تن و باقابلیت کشت پاییزه و تغییر رویکرد صادرات محور و افزایش درآمد کشاورزان نخود کار تا دو هزار میلیارد تومان در سال، افزایش درآمد کشاورزان از طریق توسعه کشت‌های دانش‌بنیان و بازاریابی محصولات کشاورزی ازجمله اولویت‌هایی است که در برنامه ۳ ساله این سازمان دیده‌شده است.

حاتمی با تأکید بر این مهم که جایگاه از دسته رفته زعفران کرمانشاه را بازخواهیم گرداند، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بهترین صنایع تبدیلی زعفران در کرمانشاه در حال اجراست به‌طوری‌که در برخی از مزارع کرمانشاه عملکرد زعفران تا ۱۶ کیلوگرم در هکتار بوده است و در این راستا برای توسعه کشت زعفران با کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌نامه همکاری منعقدشده است و همچنین طی برنامه کوتاه‌مدت توسعه کشت ۸۰۰ هکتار و در بلندمدت ۲ هزار هکتار زعفران را در دستور کارداریم

وی تصریح کرد: در ادامه برنامه‌های توسعه محور حوزه کشاورزی استان امسال برای اولین بار صنایع تبدیلی نخود با تولید هوموس نخود در حال اجراست، همچنین طی این برنامه مدون 3 ساله ۵۰۰ هکتار توسعه گلخانه‌ای با اشتغال مستقیم 6 هزار نفر و ایجاد 5 هزار هکتار باغ مدرن و اشتغال‌زایی مستقیم 6 هزار نفر ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: در بحث تولید کلزا از عملکرد ۱/۱ در هکتار به بیش از ۳ تن در هکتار رسیده‌ایم و رکورد تولید کلزا طی سال گذشته در جهان توسط کرمانشاه شکسته شد و قرار بر این است طی برنامه ۳ ساله ۴۰ هزار هکتار کلزا در استان کشت شود.

مهندس حاتمی از تخصیص ارز برای ۲۰۰ هزار رأس دام اصلاح نژاد شده برای ورود به کرمانشاه طی این برنامه ۳ ساله خبر داد و افزود: ارقام رومانف، بز سانن و... برای اصلاح نژادهای دامی استان با توجه به تولید بهینه گوشت و شیر و...در نظر گرفته‌شده است

وی محوریت برنامه 3 ساله توسعه کشاورزی کرمانشاه را ستادی، شهرستانی، دهستانی و پهنه محور و مورد تائید در بین 11 دستگاه اجرایی استان عنوان کرد و اعلام داشت: با برنامه‌ریزی و مبارزه با زنگ، سن گندم، علف‌های هرز و بسیج کارکنان طی ایام تعطیلات عید نوروز و ایام رمضان موفق شدیم زنگ گندم و سن را کنترل کنیم و تولید استان را حفظ نماییم.

حاتمی شرط تحقق عملیاتی این برنامه مدون میان‌مدت کشاورزی استان را بهره‌گیری از نیروی انسانی خلاق عنوان کرد و گفت: با توجه به این مهم که ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، تلاش کلیه همکاران من کار در شرایط تحریم با رویکرد کار با تمام توان بیش از وقت اداری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه تلاش داریم هر فصل یک نشست با نمایندگان داشته باشیم، اظهار داشت: عزل و نصب‌ها در سازمان صرفاً بر اساس شایسته‌سالاری است و در این راستا مجمع برای به‌کارگیری افراد توانمند به سازمان کمک کنند تا باری از روی دوش ارباب‌رجوع برداریم.

حاتمی در ادامه به مشکلات پیش روی سازمان در ارائه عملکرد مطلوب‌تر به ارباب‌رجوع اشاره کرد و اعلام داشت: درخواست داریم مشکل ۷۹۰ نفر از کارشناسان جدید الاستخدام مبنی بر تعهد خدمت برای کار در دهستان‌ها برای استفاده از این نیروها در ستاد استانی مرتفع شود و همچنین با توجه به اینکه امکانات مراکز جهاد کشاورزی کم است، درخواست داریم کمک کنید تا زیرساخت‌های فعالیت در مراکز برقرار شود.

وی بر لزوم تخصیص ۵۰۰ هزار دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای تجهیز مراکز این سازمان تأکید و خاطرنشان ساخت: مشکل استخدام ۲۶۲ نفر از کارشناسان ناظر کماکان برقرار است که در این راستا مجمع می‌تواند به روند استخدام این کارشناسان کمک نماید.