موج

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آموزش و پرورش حفاظت و حراست از فرهنگ و آداب و رسوم و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، احمد ناصری در نخستین همایش ادبیات شفاهی دانش آموزی شهرستان نیر با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: برگزاری همایش ادبی دانش آموزی منطقه نیر حرکتی فاخر و ابتکاری است که حداقل تحقق بخش 3 ساحت مهم سند تحول که تربیت هنری و زیباشناختی، تربیت علمی و فناورانه و اعتقادی و عبادی می باشد.

وی با بیان اینکه حفاظت از ارزش ها از وظایف مهم آموزش و پرورش به شمار می آید افزود: یکی از مهم ترین رسالت های آموزش و پرورش حفاظت و حراست از فرهنگ و آداب و رسوم و انتقال آن به دانش آموزان است.

ناصری تصریح کرد: یکی از رسالت های آموزش و پرورش تلاش برای حفظ و انتقال فرهنگ عمومی و آداب و رسوم به دانش آموزان است که برگزاری چنین جشنواره هایی در راستای تحقق این رسالت خطیر می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل یکی از مهم ترین اهداف این جشنواره را استعدادیابی دانش آموزان دانست و بیان کرد: شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان، گسترش تحرک و پویایی در حوزه های ادبی و هنری و ایجاد انگیزه و علاقه به کارهای پژوهشی در بین دانش آموزان و فرهنگیان از جمله اهداف این همایش است.

وی با اشاره به آثار ارسال شده به این جشنواره، اظهار کرد: در مجموع 28 اثر برای همایش ارسال شده بود که 3 اثر به عنوان آثار برگزیده درقالب مجموعه مقالات در کتابی تحت عنوان اورگ نغمله لری چاپ و منتشر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها