رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: دانشگاهیان باید مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان را تحت الشعاع امور قرار دهند و در این زمینه رسالتی خطیر و حساس بر دوش دارند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی بعد از ظهر امروز در نشست مشترک روسای دانشگاه‌های استان اردبیل اظهار داشت:  دانشگاهیان باید مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان را تحت الشعاع امور قرار دهند و در این زمینه رسالتی خطیر و حساس بر دوش دارند.

وی بیان کرد: انتظار ما از دانشگاهیان این است که  از آینده و کیان نسلی که انقلاب را تحویل می‌گیرند باشند چرا که در این زمینه رسالت دانشگاه بسیار خطیر است و باید در تربیت و تعلیم اهداف والا گام برداشته شود.

وی با اشاره به بهبود وضعیت تعامل و همکاری دانشگاه‌های کشور نیز گفت: خوشبختانه در طی چندین سال اخیر در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته است که بدون شک این اقدام سبب رفع مشکلات و نارسایی‌ها می‌شود که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: همدلی و وحدت رمز موفقیت در هر عرصه‌ای است و در دانشگاه‌ها نیز باید به این مهم ارج نهاده شود تا بتوانیم خروجی مورد انتظار را به دست آورده و به اهداف خود دست یابیم که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.

رستمی تصریح کرد: دانشگاهیان در دانشگاه رسالت و وظیفه خطیر و حساسی بر عهده دارند که این اقدامات و تلاش‌ها بسیار ارزشمند و گران است و به همین دلیل در راستای تحقق اهداف مهم باید بهای سنگینی نیز پرداخته شود و تلاش و اخلاص و خدمت بی منت را محور کارهای خود قرار دهیم.

وی بیان کرد: هجمه فرهنگی دشمنان روز به روز گسترده‌تر و وسیع‌تر می‌شود به گونه‌ای که قشر وسیع‌تری از جوانان و نسل امروزی را تحت الشعاع قرار می‌دهد که اگر به این مسئله اهمیت داده نشود می‌تواند تبعات بسیار جبران‌ناپذیری را برای کشورمان به دنبال داشته باشد که اهمیت به این مسئله باید در دانشگاه نیز اولویت اساسی باشد تا در راستای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان اقدامات اساسی انجام دهیم.