مشاور مقام معظم رهبری و دبیر کل مجمع جهانی اهل (ع) گفت: با پشت سر گذاشتن گام اول انقلاب گام دوم باید مرحله عمل به قرآن باشد.

آیت الله محمد حسن اختری روز چهارشنبه در همایش قرآن و عترت کردستان اظهار داشت: گام دوم انقلاب مرحله میدانی و عملی است و باید تلاش کنیم جامعه و فرهنگ ما در این مرحله از انقلاب قرآنی شود.

آیت الله اختری با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در گسترش اسلام در جهان افزود: در چهل سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ مسلمان در جهان بود که موج انقلاب اسلامی از دلایل افزایش تعداد مسلمانان است و امروز بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون که میلیون نفر مسلمان در جهان وجود دارد.

مشاور مقام معظم رهبری و دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار داشت: کشور ما در حفظ و اهتمام به حفظ قرآن رتبه نخست جهانی را دارد و ولت ها باید تلاش کنند اموال و امکانات و ظرفیت های عمومی را به تساوی در بین مردم تقسیم کنند.

وی با اشاره به اینکه کردها برای ایجاد و حفظ قرآن شهدای زیادی تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده اند، افزود: شجاعت و ایستادگی را از دوران مقدس و تاکنون از مردم این استان شاهد هستیم و عشق و علاقه به قرآن و اسلام در بین مردم این استان با برگزاری چنین همایش هایی هویدا است.

همایش قرآن و عترت کردستان با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) و رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور روز چهارشنبه در مجتمع فجر سنندج‌ برگزار شد و در پایان این همایش از ۵۰ نفر چهره ی برتر قرآنی استان تجلیل می شود.