خلج طهرانی خبر داد؛

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: یک شرکت جدید برای برنامه ریزی تولید تا سقف ١٠ میلیون تن فولاد تاسیس خواهد شد

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسن خلج طهرانی گفت: یک شرکت جدید برای برنامه ریزی تولید تا سقف ١٠ میلیون تن فولاد تاسیس خواهد شد که تاکنون شرکت‌های فولاد هرمزگان و صبا فولاد در این شرکت جدید اعلام آمادگی کرده و سهم دارند و بالطبع بقیه شرکت‌های فولادی نیز به اندازه آورده‌های خود امکان ورود دارند و شامل سهم خواهند شد.

وی در خصوص شرایط و تعهدات منطقه ویژه اشاره کرد: وظیفه منطقه ویژه در این برنامه تامین زیرساخت‌ها است و وظیفه دولت در منطقه را اجرایی خواهد کرد، زیرساخت‌های تولید موردنیاز آب، برق و گاز و زمین تامین  است و پیش از این زمینی به صبافولاد اختصاص داده شده است که می‌توانند برای پروژه استفاده کنند. 
 
خلج طهرانی افزود: درخصوص آب هم به لحاظ موقعیت منطقه‌ ویژه اقتصادی خلیج فارس بندرعباس، آب شیرین‌کن‌های موجود امکان تامین تا ١٠ میلیون تن را دارند، در بحث برق هم ظرفیت ١٦٠ مگاواتی فراهم است که تاکنون با توجه به اینکه نیازی به آن نبود به شبکه سراسری برق منتقل شده بود و حال با توجه به نیاز تولید فولاد به این بخش اختصاص داده خواهد شد، برای گاز هم ٣٠ اینچ گاز کلاس D از خط صلح تامین شده که به راحتی جوابگوی نیاز پروژه خواهد بود.
 
این مسئول افزود زمان تعریف شده برای پروژه را تا افق ١٤٠٤ عنوان کرد و گفت: در افق ١٤٠٤ ده میلیون تن تولید به بندر‌عباس اختصاص داده شده که ٥ تا ٥.٥ میلیون تن آن در حال حاضر تولید می‌شود برنامه این پروژه تولید مابقی یعنی ٤ تا ٤.٥ میلیون تن تا افق ١٤٠٤ است.
 
وی در پایان با اشاره به اشتغال‌زایی گفت: در حال حاضر حدود 12 هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند که با ایجاد طرح‌های توسعه و بهره برداری در افق 1404 این رقم اشتغال‌زایی به 30 هزار نفر می رسد.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها