معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از ارسال طرح جامع جزایر هرمزگان تا سه ماه آینده به شورای عالی معماری و شهرسازی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس در جلسه کار گروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر، افزود: این تسهیلات به منظور تقویت ناوگان دریایی جزیره ابوموسی و سایر جزایر استان و حمایت از سرمایه گذار و تولیدات داخلی تخصیص یافته است.

وی بر توسعه جزایر با رویکرد گردشگری تاکید کرد و گفت: توسعه جزایر باید با رویکرد گردشگری، اسکان گردشگران و حفظ توان دفاعی مناطق صورت گیرد.

مدرس با اشاره به استخدام نیروها در جزیره ابوموسی، بیان کرد: استخدام نیرو در دستگاه‌های اداری و شرکت‌های مستقر در ابوموسی باید با اولویت نیروهای بومی باشد.

وی به احداث ساختمان مرجع دریایی در جزیره ابوموسی اشاره کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی کشور متولی احداث ساختمان مرجع دریایی و راه اندازی ایکس ری در جزیره ابوموسی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به طرح جامع ابوموسی و سایر جزایر استان، بیان کرد: طرح جامع ابوموسی و سایر جزایر هرمزگان در قالب یک طرح مشخص با متولی‌گری سازمان بنادر و دریانوردی کشور ظرف سه ماه جمع بندی و به شورای عالی ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح مدیریت یکپارچه سواحل و جزایر و شرح خدمات پهنه بندی همه جزایر استان برای تصویب شورای معماری شهرسازی توسط سازمان بنادر و دریانوردی کشور ارسال خواهد شد.

مدرس تصریح کرد: تمامی طرح جامع ابوموسی باید حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری به مرحله ابلاغ از طریق شورای عالی معماری و شهرسازی برسد.

وی به مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۷ در خصوص توسعه جزیره ابوموسی و سایر جزایر استان اشاره کرد و گفت: این مصوبه در دولت دوازدهم احیا شد و  پیرو دستور استاندار هرمزگان در حاشیه سفر و بازدید وزیر کشور از جزایر هرمزگان، تمامی بندهایی که از مصوبه هیئت وزیران اجرایی نشده بودند باید از طریق کار گروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر پیگیری و نتیجه به کارویژه مرز شورای امنیت کشور ارسال شود.