معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی که سبب رونق تولید می‌شود مبنای کار است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محسن مصطفایی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان کشاورزی اردبیل اظهار داشت: تسهیلات کم‌بهره بانکی امسال بنا به استقبال سرمایه‌گذاران از طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی سازمان، افزایش و تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۲۰ واحد تولیدی غیر‌فعال و نیمه‌فعال بخش کشاورزی به عرصه تولید و اشتغال استان بازگشتند که برخی از این واحد‌ها چندین سال بود به صورت غیر‌فعال به حال خود رها شده بودند. در حال ‌حاضر با رونق میزان سرمایه در گردش و افزایش حضور سرمایه‌گذاران در منطقه شاهد رونق و پویایی این واحد‌ها هستیم. 

مصطفایی بیان کرد: تعهد سازمان جهاد کشاورزی برای اشتغال در سال گذشته ۵ هزار نفر بود که توانستیم بیش از سقف تعهداتمان اشتغال را در بخش کشاورزی ایجاد کنیم

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای ایجاد اشتغال در سال جاری برای اجرای دستورالعمل موسوم به تبصره ۱۸ است که امسال نیز همانند سال‌های گذشته اساسی‌ترین گام برای رونق تولید، شناسایی و فعال کردن واحد‌های تولیدی نیمه‌فعال، غیرفعال و راکد با رویکرد ایجاد اشتغال و کارآفرینی است. 

معاون جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: بر اساس ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در استان، برنامه‌ریزی شده است تا در سال جاری ۳۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت انواع محصولات گلخانه‌ای برود. 

مصطفایی ادامه داد: بخش توسعه گلخانه‌های استان علاوه بر افزایش محصول در واحد سطح و مدیریت بهینه در مصرف آب کشاورزی، کار‌آفرینی بسیار بالا و چشمگیری دارد که همین امر می‌تواند در به‌کارگیری جوانان تحصیل‌کرده در این بخش نقش مؤثری ایفا کند. 

این مسئول با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌داری و سرمایه‌گذاری در بخش و حوزه کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش ایجاد گلخانه یا هر بخش دیگری هستند، می‌توانند با مراجعه به مدیریت‌های جهاد کشاورزی محل سکونت خود درخواست کتبی خود را ارائه دهند و پس از طی مراحل قانونی از مزایای تسهیلات کم‌بهره و مشاوره‌های کارشناسی استفاده کنند و با این اقدام گام موثری برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان بردارند. 

معاون جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان از هر سرمایه‌گذاری معقول و مطلوبی که نهایتاً بعد از بهره‌برداری منجر به رونق تولید و ایجاد اشتغال و افزایش بهره شغلی در حوزه کشاورزی شود، به جد حمایت می‌کند.