مدیرکل زندان های کردستان با اشاره به دوره های آموزش فراگیر مهارتی در زندان ها گفت: این آموزشها باعث می شود که زندانیان بعداز آزادی روزهای خوبی را در جامعه پیش رو داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، اسحاق ابراهیمی در دیدار با مدیرکل فنی وحرفه ای کردستان اهمیت به موضوع مهارت آموزی توسط اداره کل زندان های استان را گامی مهم در کاهش بازگشت پذیری زندانیان دانست و از توجه ویژه مدیریت به مقوله مهارت آموزش تقدیر و تشکر کرد.

وی با تاکید بر اهمیت ویژه ارائه آموزش های مهارتی به زندانیان بیان داشت : ارائه آموزش های مهارتی به زندانیان در ندامتگاه های سطح استان سبب شده است که زندانیان در طول مدت محکومیت خود علاوه بر فراگیری آموزش های مهارتی به نیرویی متخصص و کارآمد جهت ورود به بازار کار مبدل گشته که این امر می تواند در بازگشت مجدد این افراد به زندان نقش مهم و سازنده ای را داشته باشد.

مدیرکل زندان های کردستان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت : با توجه به اهمیت این موضوع اداره کل زندان های استان کردستان اقدام به ساخت مرکز مهارت آموزی زندان مرکزی سنندج نموده است که پس از تجهیز این مرکز با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان شاهد افتتاح این مرکز در آینده ای نزدیک خواهیم بود.

در ادامه سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه اداره کل زندان های استان کردستان در راستای اهمیت و توجه ویژه به توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح زندان های استان گفت : آموزش های مهارتی می تواند با زمینه سازی ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه نقش موثر و مفیدی را در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد و این امر فقط در سایه تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی سطح استان محقق خواهد شد.

احمدی از فعالیت 48 کارگاه آموزشی در سطح زندان های استان خبر داد و افزود : به طور میانگین سالانه بالغ بر 3 هزار نفر – دوره آموزش های مهارتی در 77 دوره آموزشی در سطح زندان های استان ارائه می شود که به طور میانگین 200 نفر از زندانیان استان از آموزش های مهارتی در طول سال بهره مند می شوند و این اداره کل ظرفیت دارد با توسعه زیرساخت ها توسعه اداره کل زندان های استان بهره مندی بیش از پیش آموزش های مهارتی برای زندانیان در سطح زندان های استان محقق شود.