مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: توجه به حوزه گردشگری در اردبیل منجر به اشتغالزایی شده است که این مهم بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی در دیدار با مدیر کل دیوان محاسبات استان اردبیل بیان داشت: توجه به حوزه گردشگری در اردبیل منجر به اشتغالزایی شده است که این مهم بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت رونق تولید در سال جاری امسال اولویت ما ایجاد اشتغال خواهد بود.

وی گفت: بعد از سال ها تعطیلی خوشبختانه نمایشگاه دایمی صنایع دستی در خلخال راه اندازی شد که در آن برای 35 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی انجام گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه میراث فرهنگی، تصریح کرد: با تلاش های انجام شده پوشش منطقه باستانی شهر یری در حال انجام است که منجر به حفاظت از آثار به جا مانده از این تمدن 7 هزار و 500 ساله خواهد شد.

فلاحی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز اقدامات خوبی در یک سال گذشته در سطح استان انجام گرفته است که خروج گردشگری استان از حالت تک فصلی با شعار زمستان بیدار و توجه به گردشگری سلامت از جمله محوری ترین این برنامه ها بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای توجه به توریسم ورزشی و با همت استاندار اردبیل میزبانی مسابقات لیگ ملت های والیبال برای اردبیل کسب شد و این بازی ها به نحو احسن در اوایل تیر ماه امسال برگزار گردید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عنوان کرد: همچنین در راستای ایجاد زیرساخت های گردشگری نیز فعالیت های قابل توجهی انجام شده که احداث پل معلق هیر، پل معلق ازناو خلخال و ایجاد پیست های اسکی جدید از جمله این زیرساخت ها است.