شهردار یزد گفت: انتظار می‌رود در 10 سال آینده شرایط زندگی در شهر یزد بهبود یابد و میزان فقر نیز کاهش یافته و ارزش‌های فرهنگی شهر یزد نیز در سراسر جهان اشاعه یابد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد در نشست خبری گرامیداشت دومین سال ثبت جهانی شهر تاریخی یزد گفت: امروز دومین سالگرد ثبت جهانی شهر تاریخی یزد است که در هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار داریم و این هفته را نیز تبریک می‌گویم. 

وی گفت: ما در شهرداری وظیفه داریم این میراث بزرگ جهانی را حفظ کنیم و مدیریت واحد شهری در ثبت جهانی یزد همچنان مورد تاکید است. 

عزیزی گفت: انتظار می‌رود در 10 سال آینده شرایط زندگی در شهر یزد بهبود یابد و میزان فقر نیز کاهش یافته و ارزش‌های فرهنگی شهر یزد نیز در سراسر جهان اشاعه یابد. 

به دنبال حفظ اصالت و یکپارچگی شهر هستیم

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال حفظ اصالت و یکپارچگی شهر هستیم گفت: سازگارسازی توسعه عادی شهر با شهر تاریخی تلاش برای بهبود زندگی در بافت تاریخی و همینطور حفظ و بهبود بافت تاریخی 196 هکتار و 665 هکتار حریم شهر از جمله اهداف ما است. 

شهردار یزد افزود: تردد در بافت تاریخی بسیار اهمیت دارد که یکی از الزامات ما حفظ و گسترش زندگی در این بافت است و تاکنون توانسته‌ایم 35 مورد تملک در بافت تاریخی داشته باشیم تا در بخش‌های دیگر از این مجموعه استفاده کنیم. 

وی بیان داشت: 300 هزار متر مربع کف‌سازی معابر انجام شده است که با حفظ اصالت و مقررات بافت تاریخی بسیار حائز اهمیت است. 

عزیزی بیان داشت: تاکنون 70 حلقه چاه نیز زده شده و 15 مورد سرویس بهداشتی در بافت تاریخی ایجاد کرده‌ایم.