مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: دهمین سالگرد پدر ادبیات کودکان و نوجوانان و با توجه به نامگذاری یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در مراسم آغاز به کار جشنواره فرهنگی ادبی آذر یزدی افزود: نویسنده کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب و قصه‌های تازه از کتاب های کهن متون ادبی کهن ایرانیان را که فهم آن برای نسل جدید به خصوص کودکان و نوجوانان دشوار بود به صورت روان بازنویسی کرد.

وی با بیان اینکه قصه یکی از محورهای تربیتی در عرصه ادبیات است، اظهار کرد: مرحوم آذر یزدی از بنیانگذاران ادبیات کودک و نوجوان است.

جوادیان زاده یادآور شد: جشنواره یادشده به مناسبت دهمین سالگرد پدر ادبیات کودکان و نوجوانان و با توجه به نامگذاری یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اضافه کرد: به همین بهانه، برنامه‌های بزرگداشت پدر ادبیات کودک و نوجوانان به صورت منجسم و با حضور دستگاه‌های استان در حسینیه خرمشاه مرکز استان یزد  برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: این جشنواره به مدت سه روز با برگزاری نمایشگاه کتاب تخصصی، برنامه شاد شبانه، پرواز بالن آرزوهای کودکانه، کارگاه روانشاسی کودکان و سخنرانی‌ها مختلف‌ها با حضور تعدادی از چهره‌های مطرح کشور در حوزه ادبیات کودک و نوجوانان برگزار می‌شود.

همچنین نمایشگاه کتاب با حضور ناشران کشوری همراه با برنامه های شاد ویژه کودکان و نوجوانان از ۱۸ تا ۲۱ تیر ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ و سی دقیقه برگزار و برای عموم آزاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها