معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تلاش دستگاههای اجرایی اردبیل در تامین آب شرب اردبیل توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مسعود امامی یگانه بعد از ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به مصرف عمده آب استان در حوزه کشاورزی، مجهز شدن مزارع به سیستم‌های آبیاری مدرن و نوین توسط سازمان جهاد کشاورزی امری مهم و ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی افزود: نیازهای بلندمدت استان در بخش‌های مختلف اعم از بهداشتی، شرب، کشاورزی و صنعتی از سوی شرکت آب منطقه‌ای احصا شده  و با بررسی‌های کارشناسی سایر دستگاه‌های مربوطه همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت تکمیل می‌شود که این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز برنامه‌ریزی و کاهش مشکلات در این حوزه‌ها در استان شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: از آنجا که تامین آب شرب اولویت نخست مصارف آبی است بنابراین اقدامات کوتاه مدت نیز همزمان با برنامه‌های بلندمدت به ویژه در خصوص تامین آب شرب روستائیان انجام می‌شود و انتظار می‌رود در این زمینه نیز دستگاه‌های مربوطه برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

امامی یگانه با اشاره  به اهمیت انسداد چاه‌های غیرمجاز در سطح استان تصریح کرد: در زمینه چاه‌های غیرمجاز، پیشگیری از احداث چاه‌های جدید باید در اولویت قرار گیرد چرا که برداشت غیرمجاز از منابع آب‌های زیرزمینی تاثیرات مخرب زیادی را به دنبال داشته و تهدیدی برای کاهش سفره‌های آب زیرزمینی به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تاکید بر مقابله جدی تمامی دستگاه‌های مرتبط در این حوزه با پدیده کم‌آبی و خشکسالی گفت: سازگاری با کم‌آبی، نیازمند برنامه‌ریزی دستگاه‌های مربوطه بوده که باید در این زمینه شاهد عزم و اهتمام جدی متولیان در این حوزه باشیم.