مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: فعالیت 177 امامزاده و مکان متبرکه در حوزه‌های فرهنگی و خیرخواهانه کاملا شاخص است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده بعد از ظهر امروز در همایش بزرگداشت امامزادگان استان در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اهمیت توسعه موقوفات و دستیابی به این مهم باید از ظرفیت بقاع متبرکه و امامزادگان استفاده شود و در این زمینه فعالیت 177 امامزاده و مکان متبرکه در حوزه های فرهنگی و خیرخواهانه کاملا شاخص است.

وی با اشاره به این که تبیین زمینه ترویج فرهنگ زندگی اجتماعی نوجوانان و جوانان اولویت اساسی است بیان کرد: باید از این الگوها با تلاش مدیران فرهنگی اقدام شود تا بتوانیم جایگاه اصلی امامزادگان را در استان حفظ و نگهداری کنیم که در این زمینه افزایش حضور نسل جوان و امروزی نیز بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: کثرت حضور امامزادگان در استان به دلیل ترویج فرهنگ تشیع و خاستگاه شیعه پدیدار شده است و این یک امتیاز و فرصت ویژه برای ما است که امید می‌رود از این ظرفیت مهم برای توسعه استان استفاده شود تا بتوانیم به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

ستوده تصریح کرد:  درآمد حاصل از موقوفات اردبیل در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و نیز اجتماعی استفاده می‌شود که این اقدام بسیار ارزشمند در سطح استان توسعه خواهد یافت و در تلاش هستیم در این زمینه به تمامی اهداف خود برای بهره‌مندی قشر کم درآمد جامعه از منابع به دست آمده نیز جامه عمل بپوشانیم.

وی بیان کرد: امیدواریم مسئولان و دستگاه‌های مربوطه و نیز خیران در این زمینه نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل پوشانده و شاهد ترویج فرهنگ وقف در سطح استان باشیم که این موضوع به نوبه خود برای ما حائز اهمیت است.