فریدون همتی:

استاندار هرمزگان گفت: هزینه و سرمایه زیادی از بیت المال صرف این پروزه تالار مرکزی بندرعباس شده است و تخریب و آغاز پروژه جدید نیز استان را به لحاظ زیرساخت های فرهنگی باز عقب نگاه می دارد و پیگیر هستیم همین پروژه را حفظ و موانع قانونی را برطرف کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی فرهنگ را اساس جامعه دانست و افزود: اگر حال و روز فرهنگ خوب باشد اوضاع جامعه نیز خوب خواهد بود.

وی به تاثیرگذاری و شیرینی زبان هنر اشاره کرد و بیان داشت: بهترین قالب برای بیان مسایل جامعه همان رشته های مختلف فرهنگ و هنر همچون سینما، شعر، داستان، نقاشی، موسیقی و... است.

استاندار هرمزگان انجمن های فرهنگی و هنری را بازوان فرهنگ و ارشاد دانست و عنوان کرد: انجمن های سیزده گانه بازوهای توانمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و باید از ظرفیت آنها استفاده حداکثری کرد.

تالار مرکزی بندرعباس

هرمزگان به لحاظ زیرساخت های فرهنگی بسیار فقیر است

همتی به فقر زیرساخت های فرهنگی استان پرداخت و اذعان داشت: هرمزگان از لحاظ زیرساخت های فرهنگی هنری بسیار محروم و دارای امکانات ناچیز است و بر خلاف بسیاری از استانها از منابع ملی و توسعه فرهنگی عقب مانده هرچند طی امسال پروژه‌های خوبی به ویژه در شهرستان ها تعریف و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی به پروژه تالار مرکزی بندرعباس و دستور تخریب آن اشاره کرد و گفت: هزینه و سرمایه زیادی از بیت المال صرف این پروژه شده است و تخریب و آغاز پروژه جدید نیز استان را به لحاظ زیرساخت های فرهنگی باز عقب نگاه میدارد و ان شاالله پیگیر هستیم همین پروژه را حفظ و موانع قانونی را برطرف کنیم.

گفتنی است: بواسطه حضور استاندار هرمزگان در اداره کل فرهنگ و ارشاد و دیدار با کارکنان چند فیلم کوتاه با محتوای آسیب های اجتماعی برای استفاده در فضای مجازی به صورت نمادین رونمایی و طرح نهضت اهدای کتاب به مناطق محروم نیز آغاز شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها