رئیس سازمان جنگل ها گفت: لازمه حیات جنگل های هیرکانی اجرای طرح تنفس جنگل است و نباید مشکلات موجود را ناشی از اجرای این طرح بدانیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، خلیل آقایی در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران اظهار داشت: جنگل های هیرکانی با قدمت 40 میلیون ساله در کشور ما قرار دارد و داشتن چنین جنگل هایی آرزوی بزرگ بسیاری از کشورها است و ما وظیفه داریم از این میراث بزرگ حفاظت کنیم.

وی ادامه داد: ثبت جهانی جنگل های هیرکانی فرصتی مناسب برای بازیابی این جنگل ها است تا میراثی ماندگار برای آیندگان باشد و همه باید در حفاظت از این جنگل ها به ما کمک کنند.

آقایی تاکید کرد: تنها راه رفع مشکل موجود تولید صنایع چوب و کاغذ در کشور واردات چوب است و راهی جز این نداریم و ما کمک هم خواهیم کرد تا این کار تسریع یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:  بابت قرارداد حفاظتی به نکا چوب به آنها بدهکار هستیم که بخشی از آن پرداخت و بخش دیگر در حال پرداخت است اما در زمینه جنگل کاری محدوده جنگلی که به آنها واگذار شده باید به ما تحویل دهند.

وی درباره درختان افتاده و شکسته در سطح جنگل گفت: برداشت این درختان از سال قبل شروع شده و ادامه خواهد یافت اما مشکل اساسی صنایع چوب و کاغذ با درختان افتاده و شکسته حل نمی‌شود.