مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از سرمایه 20 میلیارد تومانی جهت تکمیل فاضلاب چادگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب غرب استان گفت:  اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان که از سال ۹۲ آغاز شده ، تاکنون هزینه ای حدود ۴ میلیارد تومان در بر داشته است اما برای تکمیل آن به 20 میلیارد تومان نیاز است.

 وی به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان پرداخت و گفت:با توجه به حساسیت موجود در چادگان و مجاورت آن با سد زاینده رود به منظور دفع بهداشتی فاضلاب و ارتقای سطح بهداشت عمومی مردم  نیاز به احداث تصفیه خانه فاضلاب در این شهر  وجود داشت.

امینی افزود:هم اکنون اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به 80 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و برای  اجرای سازه ای پیشرفته به سیستم UF و تجهیزات الکترومکانیکال، اداوات پمپ و سایر ملزومات به حدود 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: اگر بودجه مورد نیاز به تکمیل تصفیه خانه فاضلاب چادگان  تخصیص یابد احتمالا تا دو سال آینده شاهد بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب چادگان خواهیم بود.

 وی افزود: شهرستان چادگان به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی دارای رودهای بسیاری است این در حالی است که سد زاینده رود در این منطقه واقع شده بنابراین  راه اندازی  تصفیه خانه فاضلاب برای جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی  در این شهرستان از ضرورت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه از سال ۹۲ اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان آغاز شده  گفت:این تصفیه خانه با وجود سیستم فیلتراسیون دو لایه uf یکی از بهترین ها است و هم اکنون در حال احداث است.

هاشم امینی در رابطه با اجرای شبکه فاضلاب شهر چادگان اعلام کرد: تا کنون حدود 30 کیلومتر از 50 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر چادگان اجراء شده است این درحالیست که همزمان با اجرای شبکه فاضلاب کلکتور این شبکه نیز در حال اجراءست.

وی اضافه کرد: همزمان با اجرای شبکه و احداث تصفیه خانه فاضلاب چادگان می توان امیدوار بود مردم این منطقه تا حدود 2 سال آینده تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار گیرند.

 امینی با اشاره به پی گیری های  نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدونشهر، بویین و میاندشت به منظور اجرای شبکه فاضلاب چادگان گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته در مجلس در سال ۹۸ ، ۱۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار دربودجه برای پروژه فاضلاب در نظر گرفته شده است و با تخصیص آن عملیات اجرایی شبکه گذاری و تکمیل آن آغاز خواهد شد.

وی افزود:همچنین فاضلاب شهر رزوه نیز کارهای مطالعاتی آن آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز تکمیل و احداث فاضلاب چادگان را یکی از مطالبات به حق شهروندان دانست و افزود: اجرای تاسیسات و ادامه روند آن باید با حساسیت های ویژه ایی دنبال شود چرا که برخورداری مردم از خدمات شبکه فاضلاب یکی ازمطالبات به حق آنهاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها