فرماندار اردکان؛

فرماندار اردکان گفت: زمین های زیادی در اردکان وجود دارد ولی مردم زیادی همچنان خانه ندارند که باید به طور جدی اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، بهروز شهابی زاد فرماندار اردکان در نشست شورای مسکن شهرستان اردکان افزود: با توجه به وجود اراضی زیاد، نباید مشکل کمبود و گرانی زمین به شکل فعلی در این شهرستان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سه گام اساسی در راستای ساماندهی وضعیت مسکن شهرستان باید برداشته شود به نشست هفته گذشته خود با مدیران استانی و نماینده مردم اردکان اشاره و اضافه کرد: این سه گام مهم در این حوزه آغاز خواهد شد.

فرماندار اردکان، برنامه‌ریزی واحدهای صنعتی برای اسکان نیروهای کار موقت و پیمانکاری در شهرستان را از جمله این اقدامات برشمرد و تصریح کرد: برخی واحدها برای ساخت واحدهای آپارتمانی در صورت همکاری شهرستان در تأمین زمین، اعلام آمادگی نموده‌اند که کار جانمایی انجام خواهد شد.

شهابی زاد با استناد ظرفیت‌های قانونی درباره زمین‌های مازاد دولتی و طرح مسکن اجتماعی اظهار داشت: آزادسازی بخش بزرگی از زمین‌های محدوده بلوارهای آیت‌الله خاتمی (ره) و غدیر از دیگر گام‌های مهم در این زمینه است و از اداره راه و شهرسازی می خواهیم مسئله را با جدیت و سرعت دنبال کند.

فرماندار اردکان توجه به ساخت و ساز و مرمت بافت‌های فرسوده شهری در راستای ایجاد قابلیت سکونت را از دیگر ظرفیت‌های موجود برشمرد و گفت: مدیریت شهرستان به‌صورت تمام‌قد این موضوع را حمایت خواهد کرد و دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده توسط دولت، بر لزوم حمایت از این طرح و ارائه تسهیلات تأکید کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها