موج
کدخبر : ۲۸۶۳۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-286338

مدیر مخابرات منطقه کردستان خبر داد:

مدیر مخابرات منطقه کردستان از ارتقا ظرفیت خدمات اینترنت پرسرعت به میزان قابل توجهی در شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت در گفتگو با خبرنگاران رسانه های کردستان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد هفت ریپیتر BTS و تعداد 43 سایت BTS در شهرستان دیواندره نصب و راه اندازی شده است که تعداد10 سایت آن دارای تکنولوژی 4G ، تعداد 10 سایت دیگر دارای تکنولوژی 3G و 23 سایت آن نیز دارای تکنولوژی 2G هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ضمن تشریح این مطلب که توسعه زیرساخت های خدمات اینترنت روستایی در چند سال اخیر ، به سایر اپراتورها واگذار شده است اظهارداشت: تا زمان واگذاری مخابرات بر اساس اصل 144 قانون اساسی که ایجاد و توسعه زیر ساخت های اینترنت برای مشتریان ساکن در روستاها بر عهده مخابرات منطقه بود موفق شدیم شرایط بهره مندی 56 روستا در این شهرستان از خدمات اینترنت پرسرعت را فراهم سازیم .

حکمت با بیان اینکه ارائه خدمات یکسان به مشتریان از جمله اقدامات دارای اولویتی است که در دستور کار داریم یادآورشد : با حمایت مسولین ارشد استان ،مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و یاری همکاران توانستیم با استفاده بهینه از امکانات فنی و پناسیل های موجود و در نظر گرفتن توپوگرافی منطقه، آخرین تکنولوژی ها و پیشرفته ترین خدمات ارتباطی و مخابراتی را وارد استان و به تبع آن به شهرستانها انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه کابل کشی 432 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان دیواندره ، سندی برای برقراری عدالت در ارائه خدمات مخابراتی است افزود: در حال حاضر تعداد 44 مشترک این شهرستان از آخرین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی ارتباطی و مخابراتی دنیا (FTTH)استفاده می کنند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به مزیت های استفاده از فیبر نوری عنوان کرد: ظرفیت نامحدود، بستر امن، امکان استفاده کامل از اینترنت اشیا، سیستم مبنتی برIP و امکان هوشمند سازی از جمله امکانات و ظرفیت های استفاده از فیبر نوری است.  

وی همچنین خدمات مخابراتی بر بستر فیبرنوری در شهرستان دیواندره را تشریح کرد و گفت: تعداد 54 مشترک SIPPHONEدراین شهرستان از خدمات مخابراتی در این حوزه که راهکاری برای ارائه صوت بر بستر اینترنت می باشد بهره خواهند گرفت.

 حکمت با اعلام این مطلب که یکی دیگر از دغدغه های مخابرات منطقه خدمت رسانی به مشتریان بر اساس استانداردهای جهانی است خاطرنشان ساخت: درحال حاضر تعداد32 هزار و 291 شماره تلفن همراه اول در شهرستان دیواندره با ضریب نفوذ 40درصد وجود دارد که از این آمار تعداد 25 هزار 457 شماره اعتباری و مابقی نیز دائمی هستند.

وی با اشاره به اینکه آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا درحوزه خدمات تلفن همراه در حال حاضر نسل چهارم (4G)است افزود: این مهم در راستای بحث مشتری مداری و رفع نیازهای ارتباطی مشتریان برای ما نیز حایز اهمیت است که خوشبختانه در ارائه این نوع از خدمات مخابراتی غافل نبوده و نسبت به سایر اپراتورها عقب نمانده ایم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه وضعیت خدمات تلفن ثابت در شهرستان دیواندره را تشریح کرد و گفت: تلفن ثابت به عنوان اولین محصول مخابراتی همچنان مورد استقبال مردم قرار دارد و شاهد ثبت نام مشتریان برای دریافت امتیاز تلفن ثابت و برخورداری از مزایای آسان و مقرون به صرفه آن هستیم.

حکمت اعلام کرد: در حال حاضر تعداد 24 هزار و 969 شماره منصوبه در این شهرستان وجود دارد که تعداد بیش از 20هزار و 495 شماره آن با ضریب نفوذ 25.5 درصد مشغول بکار هستند.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: تعداد 165 روستا و اماکن در شهرستان دیواندره از ارتباط مخابراتی بهره می گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، ضریب نفوذ تلفن شهری ثابت در شهرستان دیواندره 26.8 درصد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها